/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Wood-Mizer Industries jedną z najbardziej dynamicznych firm 2012 roku.

Wood-Mizer

Autor:
Źródło: Wood-Mizer
Data: 2013-02-26


„Gazele Biznesu” to jedyny w swoim rodzaju tego typu projekt w Polsce, którego celem jest wyróżnianie każdego roku najbardziej dynamicznych małych i średnich firm działających na naszym rynku. Nie trafiają one do zestawień największych lub najbardziej dochodowych firm, a to właśnie one mają największy udział w tworzeniu produktu krajowego brutto.

Wood-Mizer Industries jedną z najbardziej dynamicznych firm 2012 roku.Wood-Mizer Industries jedną z najbardziej dynamicznych firm 2012 roku.Fot. Wood-Mizer

Projekt „Gazele Biznesu” realizowany jest wspólnie przez dziewięć dzienników ekonomicznych należących do Grupy Wydawniczej Bonnier. Oprócz „Pulsu Biznesu” podobne zestawienia sporządzają jego siostrzane dzienniki ze Szwecji, Danii, Austrii, Litwy, Łotwy, Rosji, Estonii i Słowenii. Mimo, że szczegółowe kryteria doboru firm biorących udział w tych rankingach różnią się w zależności od realiów gospodarczych poszczególnych krajów, idea pozostaje jedna.

Istnieje kilka powodów, dla których „Gazele Biznesu” są wyjątkowym rankingiem. Przede wszystkim, firmy chcące zgłosić swoje uczestnictwo, muszą publikować swoje wyniki finansowe w Monitorze Polskim B w ciągu ostatnich trzech lat, złożyć je do akt rejestrowych firmy, bądź udostępnić je redakcji „Pulsu Biznesu” lub firmie Coface Intercredit Poland będącej partnerem tego przedsięwzięcia.

Drugim warunkiem uczestnictwa w rankingu jest wykazanie dodatniego wyniku finansowego z trzech ostatnich lat. Taki wynik z kolei potwierdza, że pomimo szczególnie trudnej sytuacji gospodarczej Polski, firmy wykazują profit i są doskonale zarządzane oraz potrafią dostosować się do bieżącej sytuacji na rynku. Dodatni wynik finansowy utrzymujący się przez trzy lata z rzędu jest wymogiem, który spośród wszystkich nagród i rankingów biznesowych w Polsce stawiają jedynie „Gazele Biznesu”. Fakt ten sprawia, że jest to ranking wyjątkowy. Laureaci „Gazel Biznesu” mogą się poszczycić stosunkowo długoterminowym sukcesem w branży, który jest najlepszym prognostykiem i który mówi potencjalnemu klientowi to, co najchętniej chciałby usłyszeć: ta firma przynosi zysk, czyli wywiązuje się z zobowiązań.

W roku 2012 do grona laureatów ogólnopolskiego konkursu Gazele Biznesu włączono 4342 firm z terenu całej Polski. Wśród nich znalazła się także firma Wood-Mizer Industries sp. z o.o. w Kole.

-Jest to dla nas wielki zaszczyt być na liście Gazeli Biznesu – powiedział Robert Bagiński, Dyrektor Zarządzający Wood-Mizer Industries sp. z o.o. w Kole. -W tym rankingu liczy się szybki, stały wzrost, nieskazitelna biznesowa reputacja, uczciwość wobec dostawców, kontrahentów, pracowników, a także wobec skarbu państwa. W obecnym czasie sprosta­nie tym wszystkim warunkom nie jest wcale takie łatwe. Będąc na rynku już ponad 20 lat wiemy o tym bardzo dobrze i realizujemy swoje cele najlepiej jak potrafimy.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz