/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

MFP partnerem Domu Zeroenergetycznego

Pfleiderer Grajewo

Autor:
Źródło: Pfleiderer Grajewo
Data: 2013-02-19


Dom Zeroenergetyczny to akcja tworzenia przy użyciu nowoczesnych materiałów i technologii realnego budynku mieszkalnego, wyróżniającego się niezależnością od energii zewnętrznej oraz minimalnym wpływem na środowisko. Jednym z materiałów zastosowanych szeroko przy budowie Domu Zeroenergetycznego są drewnopochodne płyty budowlane MFP® firmy Pfleiderer.

Dom Zeroenergetyczny wizualizacjaDom Zeroenergetyczny wizualizacjaFot. Pfleiderer Grajewo

W marcu 2013 roku, w Warszawie, przy ulicy Strużańskiej 13, ruszy budowa tego eksperymentalnego budynku jednorodzinnego przeznaczonego do celów instruktażowo-szkoleniowych oraz badawczych. Projekt zorganizowany przez ekspertów „Przewodnika Budowlanego” ma na celu rozpoznanie technologii i produktów dedykowanych dla domów niskoenergetycznych. Konstrukcja budynku oraz użyte technologie specjalne i rozwiązania oparte na technikach ogniw fotowoltaicznych mają wskazać najlepsze rozwiązania w stworzeniu formuły budynku zeroenergetycznego plus.

Tego rodzaju inicjatywy to krok w kierunku poprawy standardu energetycznego budynków powstających w Polsce. Wzrastające koszty energii oraz konieczność realizacji polityki zrównoważonego rozwoju sprawiają, że w najbliższych latach istotnym zadaniem będzie propagowanie oraz realizacja budownictwa niskoenergetycznego i zero energetycznego, przy jednoczesnym uwzględnieniu zachowania optymalnego poziomu kosztów. Inicjatywy takie jak Dom Zeroenergetyczny pozwalają w praktyce przetestować i zbadać efektywność stosowanych w tego rodzaju budownictwie rozwiązań. Płyta MFP® dedykowana do wykorzystania przy budowie Domu Zeroenergetycznego już teraz może poszczycić się znakomitymi parametrami izolacyjnymi. Wyniki testów potwierdzają, że płyta o grubości 12 mm jest lepszym izolatorem niż cegła o grubości 11,4 cm. Płytę MFP charakteryzuje także , tak istotna dla zachowania korzystnego mikroklimatu i jakości powietrza w domu paroprzepuszczalność. W Domu Zeroenergetycznym płyta MFP® zostanie zastosowana jako poszycie konstrukcji szkieletowej, a płyta szalunkowa MFP® do wykonania stropów betonowych.

Biorąc pod uwagę zasady zrównoważonego rozwoju drewnopochodne płyty budowlane MFP® charakteryzuje też bardzo istotne ekologiczne wykorzystanie surowców: do ich produkcji stosowane są zrębki tartaczne i drewno recyklingowe, a same płyty jako gotowy materiał w 100% podlegają recyklingowi.

MFP partnerem Domu Zeroenergetycznego (Zdjęcia: 2)

Dom Zeroenergetyczny wizualizacjaDom Zeroenergetyczny wizualizacja

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA