/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

PPG Deco Polska zakończyło proces przejmowania firmy Dyrup

Autor:
Źródło: PPG Deco Polska
Data: 2013-02-08


W styczniu zakończył się proces przejmowania firmy Dyrup przez PPG Deco Polska. W jego efekcie marki Bondex oraz Malfarb dołączyły do grona produktów, takich jak Dekoral, Drewnochron, Domalux. Dzięki temu PPG Deco Polska umocniło pozycję lidera na rynku farb i lakierów.

PPG Deco poszerzyło portfel swoich marek m.in. o BondexPPG Deco poszerzyło portfel swoich marek m.in. o BondexFot. Dyrup

Połączenie działających na polskim rynku spółek Dyrup Sp. z o. o. przez PPG Deco Polska Sp. z o.o to konsekwencja zakupienia duńskiego przedsiębiorstwa Dyrup A/S przez amerykański koncern PPG Industries. Spółka zza oceanu to globalny lider na rynku farb, lakierów, szkła oraz innych materiałów chemicznych i specjalnych.

W efekcie tych zmian rozbudowane portfolio marek produktowych PPG Deco Polska (w skład którego wchodzą takie brandy, jak Dekoral, Dekoral Professional, Sigma Coatings, Cieszynka, Drewnochron Domalux oraz Domalux Professional) poszerzone zostało o nowe marki: Bondex (lakiery i farby) oraz Malfarb (farby i tynki).

Dla PPG oznacza to nie tylko wzmocnienie pozycji lidera na rynku farb i lakierów, ale także poszerzenie oferty produktowej i wejście w nowe obszary rynku.

-Dla PPG Deco Polska przejęcie firmy Dyrup jest przede wszystkim kolejnym krokiem, dzięki któremu umacniamy naszą pozycję na rynku. Jednocześnie liczymy na to, że za sprawą rozbudowanego portfolio marek uda nam się wkroczyć w obszary, w których nasza obecność była słabsza. Dzięki poszerzeniu oferty o produkty marki Bondex wzmocnimy naszą pozycję w segmencie lakierów premium. Podobnie, nabycie marki Malfarb pozwoli nam jeszcze mocniej zaznaczyć naszą obecność w segmencie tynków dekoracyjnych. To wszystko sprawi, że oferta PPG Deco Polska będzie jeszcze bardziej innowacyjna oraz konkurencyjna - mówi Sławomir Majchrowski, Członek Zarządu, Dyrektor Operacyjny Sprzedaży i Marketingu w PPG Deco Polska.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz