/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Christianapol złożył wniosek o upadłość likwidacyjną

Christianapol

Autor: oprac. pks
Źródło: Christianapol
Data: 2013-02-07


Producent mebli tapicerowanych z Łowynia, Christianapol sp. z o.o. złożył pod koniec stycznia wniosek o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej.

Wniosek upadłościowy złożono we Francji, ponieważ Christianapol jest częścią francuskiej grupy Cauval Industries. W 2009r. sąd handlowy w Meaux zatwierdził przedłożony przez właścicieli spółki plan jej "ochronny przed wierzycielami", z którego wynikało, iż wierzyciele objęci planem spłaty zostaną zaspokojeni w ratach w ciągu 10 lat (dług sięgał ok 7 mln euro). Wyrok ten spowodował oddalenie wniosków o upadłość złożonych w polskich sądach.

Według nieoficjalnych informacji "obecne" zobowiązania Christianapolu wobec dostawców również sięgają milionów euro.

Zdaniem zarządu spółki, wniosek o upadłość to skutek spadku sprzedaży mebli tapicerowanych sięgający 20% jaki nastąpił w drugiej połowie ubiegłego roku, po bankructwie jednego z największych klientów Christianapolu - niemieckiej firmy Neckermann.

Od 18. stycznia spór zbiorowy z zarządem spółki toczą pracownicy. Związki zawodowe zarzucają mu łamanie praw pracowniczych i grożą strajkiem.

Według informacji spółki, Christianapol w dwóch zakładach produkcyjnych (w Łowyniu i Krajence) zatrudnia około 1,4 tys. pracowników.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Ciekawe

co teraz zrobią związki zawodowe? zarządają podwyżek?

Wujek [387]Odpowiedz na ten komentarz2013-02-07 13:03:33

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz