/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Nowość! Sklejka z eukaliptusa w ofercie DLH Poland

DLH Poland

Autor:
Źródło: DLH Poland
Data: 2013-02-09


Firma DLH Poland wzbogaciła swoją ofertę handlową o sklejkę konstrukcyjną z drewna eukaliptusowego. Sklejka ta charakteryzuje się atrakcyjnymi walorami dekoracyjnymi oraz średnią gęstością. Dzięki dobrym parametrom technicznym ma szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu i zyskuje rosnącą popularność.

Sklejka z eukaliptusaSklejka z eukaliptusaFot. DLH Poland

Intensywny rozwój sektora budowlanego z jednej strony napędzanego tendencją do wznoszenia lekkich konstrukcji, z drugiej zaś strony optymalizacją wykorzystywania surowca drzewnego, sprawia, że na rynku pojawia się coraz więcej nowych rozwiązań. Najnowszy produkt w ofercie DLH Poland, sklejka eukaliptusowa, jest odpowiedzią na te właśnie potrzeby. Łącząc w sobie dobrą wytrzymałość z niewielkim ciężarem umożliwia wprowadzenie nowatorskich rozwiązań, które nie są możliwe do realizacji z wykorzystaniem tradycyjnych, cięższych gatunków drewna. Coraz powszechniej stosuje się ją   w produkcji: mebli, drzwi, billboardów i opakowań, a także w przemyśle transportowym. 
 
Uniwersalny surowiec
Budownictwo, jak i architektura to dziedziny, które nieustannie poszukają innowacyjnych rozwiązań. W tym celu coraz chętniej sięgają po produkty, które swoimi walorami technicznymi, jak i estetycznymi przewyższają tradycyjne rozwiązania. Sklejka eukaliptusowa posiada doskonałe parametry fizyczne, efektowny wygląd, a przy tym jest atrakcyjna cenowo. Jej cenioną cechą jest średnia gęstość, która wynosi 540 kg/m3, podczas gdy w tradycyjnych odmianach drewna osiąga nawet 700 kg/m3. Ma to szczególne znaczenie przy wykonywaniu lżejszych konstrukcji. 

- Sklejka eukaliptusowa oferowana przez DLH Poland jest gruboobłogowa, sklejana jest z około 3-milimetrowych fornirów. Dzięki temu sklejka może być - przykładowo dla celów dekoracyjnych - poddawana procesom obróbki powierzchniowej, które efektownie zmienią jej wygląd bez ryzyka odsłonięcia kolejnych warstw. Jednym ze stosowanych zabiegów dekoracyjnych jest tzw. „szczotkowanie”, które ma na celu postarzenie drewna czyniąc je idealnym materiałem do tworzenia elementów rustykalnych aranżacji wnętrz. Dobra wytrzymałość na działanie czynników atmosferycznych sprawia, że eukaliptusowe drewno może być stosowane także do wykończeń zewnętrznej architektury – mówi Dariusz Bielski Product Manager w firmie DLH Poland
 
Odporna i ekologiczna
Drewno eukaliptusa, z którego wykonana jest sklejka wykazuje dobrą odporność na działanie wilgoci i dużych wahań temperatur. Drzewa eukaliptusowe, z których pozyskuje się drewno stosowane do produkcji sklejki DLH Poland pochodzą z urugwajskich plantacji. Sklejka  posiada certyfikat FSC, dzięki czemu klienci mają pewność co do legalności źródła jej pochodzenia oraz prawidłowości w zakresie prowadzenia gospodarki zasobami drzewnymi. Świadectwo to ma szczególne znaczenie w realizacjach projektów finansowanych przez Unię Europejską, gdyż warunkiem otrzymania dotacji jest korzystanie wyłącznie z certyfikowanych surowców. Firma DLH Poland dokłada wszelkich starań, aby jej produkty były przyjazne dla środowiska, co stanowi istotny atut dla klientów kierujących się przy doborze oferty aspektem ekologicznym.

Nowość! Sklejka z eukaliptusa w ofercie DLH Poland (Zdjęcia: 2)

Sklejka z eukaliptusaSklejka z eukaliptusa

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA