/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Boen na targach BAU 2013 w Monachium

Autor:
Źródło: Boen
Data: 2013-01-29


W dniach od 14 do 19 stycznia br. w Monachium odbyły się Światowe Targi Architektury, Materiałów i Systemów Budowlanych BAU 2013. Wystawcy z przeszło 40 krajów zajęli około 180 tys. m2 powierzchni wystawowej. W targach uczestniczyła również firma Boen.

Boen na targach BAU 2013 w MonachiumBoen na targach BAU 2013 w MonachiumFot. Boen

O targach BAU
Monachijskie targi - jak zwykle - przebiegały niezwykle interesująco. BAU to największe na świecie przedsięwzięcie, organizowane z myślą o architektach i specjalistach branży budowlanej oraz wnętrzarskiej. Od lat wydarzenie to cieszy się zasłużonym uznaniem profesjonalistów – przyjmuje się, że w tym roku targi odwiedziło około 250 000 gości. Najważniejsze zagadnienia tegorocznej imprezy to energooszczędność, zrównoważone budownictwo oraz rozwój obszarów miejskich w XXI wieku.

Ekspozycja  firmy Boen
Boen już po raz kolejny uczestniczy w targach BAU. Stoisko firmy Boen mieściło się w hali w całości poświęconej producentom podłóg.

Tegoroczna ekspozycja producenta stała pod znakiem nowości we wszystkich typach podłóg. Zaprezentowano zupełnie nową jakość warstwowych podłóg olejowanych. Zaledwie kilka miesięcy temu Boen ukończył  w Mölln (Niemcy) budowę jednej z najnowocześniejszych w Europie linii podłóg olejowanych. Powierzchnia podłogi oferowanej obecnie przez firmę Boen, jest dwukrotnie zabezpieczona naturalnym olejo-woskiem  jeszcze na etapie produkcji. Specjalna aplikacja oleju powoduje wyeliminowanie konieczności olejowania podłogi przez klienta, po zakończeniu montażu.  Dwukrotnie olejowana powierzchnia  ma też inne zalety. Sprawia, że wzrasta wytrzymałość podłogi oraz jej odporność na niesprzyjające czynniki zewnętrzne, a także ułatwia codzienną pielęgnację. Nowa warstwa wykończeniowa podłoga lepiej znosi także oddziaływanie cieczy, takich jak woda, kawa, herbata czy czerwone wino.

Jeszcze większy wybór produktów
Podczas targów firma Boen zaprezentowała wiele nowości w ofercie warstwowych, dębowych podłóg drewnianych: Amber, Barrel, Ivory, Moon, Graphite i Shadow. Także w desce litej nie zabrakło nowych, jeszcze atrakcyjniejszych odcieni, jak dab Highland, Yellowstone  czy Tobacco. Deski lite mają teraz charakter vintage – są postarzane, barwione, nierzadko posiadają sęki. Aby zapewnić inwestorom prawdziwą różnorodność wyboru, producent oferuje podłogi lite w trzech szerokościach (137, 162 oraz 187 mm).

Rozszerzeniu uległo także portfolio podłóg dwuwarstwowych - o deskę grubości zaledwie 10 mm, zawierającą warstwę z HDF. Ten produkt – nowy na polskim rynku - dobrze sprawdza się w projektach renowacyjnych. Oferta produktów dwuwarstwowych została również powiększona o jednolamelowe deski wędzone.

- Jestem bardzo zadowolony z właśnie zakończonych targów –
powiedział Robert Kowalski, Country Manager South & Central Europe w firmie Boen. – Nasza ekspozycja cieszyła się prawdziwym zainteresowaniem zwiedzających. Doskonale sprawdziła się koncepcja, polegająca na zaprezentowaniu  zupełnie nowej oferty oraz wprowadzeniu do każdej kategorii produktów wielu nowości - dodał Robert Kowalski.

***


BOEN to jedno z najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw na świecie,  w zakresie produkcji podłóg drewnianych. Firma ma bogatą historię:  istnieje nieprzerwanie już od przeszło 350 lat! Producent oferuje trzy- oraz dwuwarstwowe podłogi drewniane, deski lite,  podłogi sportowe, listwy przypodłogowe oraz szeroki asortyment akcesoriów do pielęgnacji. Produkty firmy BOEN  sprzedawane są w ponad 40 krajach, na 4 kontynentach.

Boen to norweska firma, posiadająca nowoczesne zakłady produkcyjne w Niemczech, na Litwie i w Rosji, a biura handlowe w Polsce,  na Litwie, w Norwegii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Szwecji, Belgii i USA. Marka BOEN jest rozpoznawalna i ceniona na niemal całym świecie, ze względu na doskonałą  jakość swoich produktów, serwis i obsługę.

Boen na targach BAU 2013 w Monachium (Zdjęcia: 6)

Boen na targach BAU 2013 w MonachiumBoen na targach BAU 2013 w MonachiumBoen na targach BAU 2013 w MonachiumBoen na targach BAU 2013 w MonachiumBoen na targach BAU 2013 w MonachiumBoen na targach BAU 2013 w Monachium

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz