/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Protest przeciw fabryce mebli bezzasadny

Autor: oprac. dja
Źródło: Panorama Leszczyńska, Drewno.pl
Data: 2013-01-21


Magistrat w Rawiczu otrzymał decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego dotyczącą protestu mieszkańców w sprawie lokalizacji zakładu duńskiej firmy Fritz Hansen, która planuje uruchomić produkcję ekskluzywnych mebli - informuje Panorama Leszczyńska.

Przykład realizacji: Alphabet Sofa by Piero Lissoni, Hotel Skt. Petri, KopenhagaPrzykład realizacji: Alphabet Sofa by Piero Lissoni, Hotel Skt. Petri, KopenhagaFot. Fritz Hansen

związku z projektowaną inwestycję, burmistrz Rawicza nakazał opracowanie raportu oddziaływania zakładu na środowisko. Zażalenie na tę decyzję wniosła do SKO grupa mieszkańców, która sprzeciwia się powstanie zakładu na terenie byłej firmy SEWS (zakład działał w tej lokalizacji w latach 2000-2009 i zajmował się produkcją wiązek elektrycznych dla przemysłu samochodowego). Wg zainteresowanych inwestycja miała mieć negatywny wpływ na środowisko przyrodnicze i być uciążliwa dla całego Rawicza.

Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Lesznie uznało, że zażalenie nie jest uzasadnione. Burmistrz Tadeusz Pawłowski podkreśla, że Fritz Hansen chce uruchomić zakład w miejscu, który przez co najmniej 40 ostatnich lat był przewidywany we wszystkich kolejnych planach jako teren działalności przemysłowej.

-Osoby, które protestują przeciwko uruchomieniu zakładu, są od niedawna mieszkańcami posesji przylegających do strefy przemysłowej. Wybudowali się w tamtym miejscu ze świadomością, że ich posesje znajdują się ze wszystkich stron otoczone terenami przemysłowymi. Taka jest specyfika naszego miasta od dziesięcioleci, że w tereny przemysłowe wciśnięte są obszary przewidziane pod zabudowę mieszkaniowo-usługową - dodaje Pawłowski.

Fritz Hansen to firma zajmująca się produkcją luksusowych mebli i artykułów wyposażenie wnętrz, której rodowód sięga 1872r. Współpracuje z wieloma uznanymi na świecie projektantami, do najbardziej znanych należą: Arne Jackobsen, Poul Kjaerholm, Morten Voss, Piero Lissoni, Kasper Salto czy Cecilie Manz. Fritz Hansen zatrudnia ponad 200 osób w swojej głównej siedzibie (Allerød/Dania) oraz posiada salony pokazowe w Tokio, Londynie, Sztokholmie, Oslo, Nowym Jorku, Amsterdamie i Mediolanie.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz