/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Odnowa drewnianego sufitu

Autor:
Źródło: PPG Deco Polska
Data: 2013-01-16


Wykonany z drewna sufit poza walorami estetycznymi oferuje także ochronę przed stratami ciepła. Choć naturalny surowiec nie jest w tym miejscu nadmiernie eksploatowany to mimo wszystko wymaga właściwego zabezpieczenia, które przedłuży jego trwałość.

Dzięki lakierobejcy żelowej możemy podkreślić wyjątkowy charakter naturalnego surowcaDzięki lakierobejcy żelowej możemy podkreślić wyjątkowy charakter naturalnego surowcaFot. PPG Deco Polska

Drewniane sufity najczęściej spotykamy w domkach wypoczynkowych, choć zdarza się także, że stanowią element dekoracyjny we wnętrzach wykończonych w stylu rustykalnym. Wbrew pozorom wykorzystywane są również w nowoczesnych, zdecydowanie prostych aranżacjach w celu przełamania zbyt chłodnego lub surowego charakteru pomieszczenia. W każdym z tych zastosowań, drewno pełni funkcje nie tylko ozdobne, ale bardzo często też izolacyjne, dlatego istotne jest, aby utrzymać je w należytym stanie. Pozwoli to na pełne wykorzystanie właściwości naturalnego surowcowa. Szczególnie ważne staje się to w okresie zimowym, kiedy ponosimy znaczne nakłady na ogrzewanie. Ciepłe powietrze, unosząc się do góry przenika przez sufit i powoduje wychłodzenie wnętrza. Dobre zabezpieczenie drewna pozwoli zminimalizować ten problem.

Drewno nad nami
Dzięki swoim właściwościom drewno sprawia, że wykonany przy jego użyciu sufit jest bardzo atrakcyjny wizualnie. Stosując wysokogatunkowy produkt możemy podkreślić wyjątkowy charakter naturalnego surowca. Środek pozwala także dopasować kolorystycznie powierzchnię drewna do pozostałych elementów lub nadać jej inny odcień w zależności od indywidualnych oczekiwań. Zabezpieczenie drewnianego sufitu odpowiednim preparatem sprawi, że będzie on odporny na zmienne warunki mikroklimatyczne, w tym działanie przesuszonego i nagrzanego powietrze bądź wilgoci i pary wodnej, które mogą unosić się w pomieszczeniach. Lakierobejca zabezpiecza drewno również przed działaniem promieni UV. Dzięki zawartości pigmentów powierzchnia nie traci swojej barwy i nie blaknie.

Zabezpieczenie drewnianego sufitu bez chlapania

Pokrywanie drewna zamontowanego na suficie nie musi być zadaniem kłopotliwym i wymagającym skomplikowanych przygotowań. Korzystając z lakierobejcy o żelowej konsystencji otrzymujemy gwarancję, że produkt nie będzie chlapał i tym samym stanowił zagrożenia dla ścian oraz podłogi. Można użyć np. folii malarskiej, ale jest to tylko działanie profilaktyczne. Środka nie należy mieszać, gdyż traci on wtedy swoją właściwość. Został on tak przygotowany, że doskonale trzyma się pędzla, a podczas aplikacji nie tworzy zacieków i równomiernie rozprowadza się po powierzchni. Pokryte nim drewno musi być oczywiście uprzednio oczyszczone ze wszystkich luźnych elementów starych powłok, przeszlifowane i odpylone. Zazwyczaj już po nałożeniu 2 warstw preparatu uzyskuje się zakładany efekt.

Odnowa drewnianego sufitu (Zdjęcia: 3)

Dzięki lakierobejcy żelowej możemy podkreślić wyjątkowy charakter naturalnego surowcaWykonany z drewna sufit poza walorami estetycznymi oferuje także ochronę przed stratami ciepłaLakierobejca żelowa doskonale trzyma się pędzla i nie tworzy zacieków podczas aplikacji

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA