/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Werth-Holz kupił Euro-Matex

Werth-Holz

Autor: oprac. dja
Źródło: Werth-Holz
Data: 2013-01-06


Producent programu ogrodowego Werth-Holz S.A. poinformował o przejęciu nabyciu 100% udziałów w spółce Biuro Handlowe Euro-Matex Sp. z o.o. w upadłości układowej.

Panele osłonowe EssenPanele osłonowe EssenFot. Euro-Matex

Nabycie udziałów spółki z Bornego Sulinowa nastąpiło 13 grudnia 2012. Strony nie informują o cenie transakcji.
 
Podobnie jak Werth-Holz, spółka Euro-Matex działa w branży drewnianej architektury ogrodowej i jest znanym producentem malowanych płotów osłonowych w średnim segmencie cenowym. Produkty Euro-Matex cechują się wysokim poziomem innowacyjności i jakości. Sprzedaż Euro-Matex w roku 2011 osiągnęła ponad 30 mln zł, z czego większość pochodziła z realizacji dostaw od dwóch dużych niemieckich sieci DIY.

Zgodnie z informacją przekazaną przez zarząd Werth-Holz, trudna sytuacje Euro-Matexu to wynik kilku błędnych decyzji natury strategicznej, które ujawniły się w trudnym sezonie jakim dla całej branży był rok 2012. Doprowadziły one do sytuacji, w której zarząd Euro-Matex zmuszony był złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu.

Przejęcie przez Werth-Holz kontroli nad Euro-Matex wpisuje się w ogólną strategię konsolidacji rynku poprzez transakcje kreujące wartość dla akcjonariuszy giełdowej spółki. Zdaniem zarzadu przejęcie poprawi pozycję konkurencyjną spółki poprzez zwiększenie efektywności produkcji, osiągnięcie oszczędności w zaopatrzeniu, pozyskanie nowych klientów i synergię w zakresie rozwoju produktowego.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz