/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Kronotex może budować nową fabrykę w Szczecinku

Głos Koszaliński

Autor: oprac. pks
Źródło: Głos Koszaliński
Data: 2013-01-06


Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Koszalinie uznało, że nie ma przesłanek, aby stwierdzić nieważność decyzji burmistrza Szczecinka dotyczącej pozwolenia na budowę dwóch hal produkcyjno-magazynowych przez firmę Kronotex - poinformował Głos Koszaliński.

Fabryka Kronospan w SzczecinkuFabryka Kronospan w SzczecinkuFot. Kronospan

Decyzją burmistrza inwestor nie musiał przedkładać tzw. raportu środowiskowego oceniającego wpływ instalacji na środowisko naturalne, gdyż według opinii Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska oraz Sanepidu nowa fabryka nie będzie stanowić zagrożenia dla otoczenia.

Innego zdania jest działające w Szczecinku Stowarzyszenia Terra, według którego w kotłowni ogrzewającej hale ma być spalana biomasa - czyli m.in. pyły pochodzące z cięcia płyt meblowych, a te zdaniem stowarzyszenia zawierają kleje i nie można ich uznać za biomasę. W związku z tym w październiku ubiegłego roku Terra wystąpiła do Samorządowego Kolegium Odwoławczego o stwierdzenie nieważności decyzji burmistrza z powodu "rażącego naruszenia prawa". Kolegium po niemal dwóch miesiącach uznało wniosek za bezzasadny.

Kronotex jest spółką zależną producenta płyt drewnopochodnych firmy Kronospan. Nowa fabryka ma zajmować się produkcją formatek meblowych. W dwóch halach o powierzchni około 5 tysięcy metrów każda mają być cięte płyty drewnopochodne dla przemysłu meblowego. Przewidywane zatrudnienie to ok. 30 osób. Koszt inwestycji szacowany jest na 16,5 mln zł. Zakład ma stanąć na terenie specjalnej strefy ekonomicznej.

Nowa fabryka ma być początkiem klastra meblowego, który miałby powstać w Szczecinku. Docelowo miałyby powstać tu fabryki współpracujących ze sobą firm, których finalnym wyrobem byłyby meble produkowane przede wszystkim z płyt wytwarzanych przez Kronospan.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz