/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Certyfikat FSC dla RDLP w Toruniu przedłużony

Lasy Państwowe

Autor: Mateusz Stopiński
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2013-01-06


Niezależni audytorzy po raz kolejny potwierdzili zgodność gospodarki leśnej prowadzonej w jednostkach Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu z zasadami Forest Stewardship Council (FSC).

Certyfikat FSC dla RDLP w Toruniu przedłużony Certyfikat FSC dla RDLP w Toruniu przedłużony Fot. Lasy Państwowe

Pod koniec 2012r. kontrolerzy z firmy SGS Polska, przeprowadzili tzw. audyt wznawiający w RDLP w Toruniu, konieczny do przedłużenia wygasającego 1 stycznia 2013r. poprzedniego certyfikatu FSC.

W czterech losowo wybranych nadleśnictwach (Dobrzejewice, Rytel, Woziwoda i Zamrzenica) sprawdzono zgodność prowadzonej gospodarki leśnej ze szczegółową listą kontrolną FSC, określającą zasady, kryteria i wskaźniki dobrej gospodarki leśnej. Kontrolerzy zweryfikowali również wykonanie zaleceń pokontrolnych po ostatnim audycie okresowym. W trakcie audytu, prowadzący nie ujawnili żadnych istotnych niezgodności i tym samym podczas spotkania kończącego audyt podkreślili wysoki poziom prowadzonej gospodarki leśnej.

Certyfikat dobrej gospodarki leśnej FSC ma duże znaczenie dla odbiorców surowca drzewnego, gdyż ułatwia sprzedaż wyrobów na rynkach światowych. Jest on dokumentem stwierdzającym zgodność działań ze standardami Dobrej Gospodarki Leśnej opracowanymi przez międzynarodową organizację Forest Stewardship Council (FSC). Poświadcza, że lasy są zarządzane poprawnie na każdym etapie – od wysiania nasion w szkółkach leśnych, poprzez wszelkie zabiegi hodowlane i ochronne prowadzone w drzewostanach, do wycinki i sprzedaży drewna włącznie. Przedmiotem oceny akredytowanych audytorów, oprócz gospodarki leśnej, są zagadnienia z zakresu: ochrony przyrody, udostępniania lasów dla społeczeństwa, praw pracowniczych, planowania i dokumentowania działalności, relacji z lokalnym społeczeństwem i inne.

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu po raz pierwszy otrzymała certyfikat FSC w 2002 roku. Po upływie ważności tego dokumentu i przeprowadzeniu audytu wznawiającego w 2007 roku, przyznano go toruńskiej dyrekcji ponownie. Najnowszy certyfikat o numerze SGS-FM/COC-000916 jest ważny od 02.01.2013r. do 01.01.2018r.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz