/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

KronoZegar nową atrakcją zielonogórskiej Palmiarni

Autor:
Źródło: Kronopol
Data: 2013-01-02


W zielonogórskiej Palmiarni stanął KronoZegar - dziesięciometrowy zegar o wadze blisko dwóch ton, wykonany przez posiadającą szwajcarskie korzenie spółkę Kronopol.

KronoZegar w zielonogórskiej PalmiarniKronoZegar w zielonogórskiej PalmiarniFot. Kronopol

KronoZegar to unikatowa konstrukcja zegara z kukułką, wykonana z drewnianych oraz drewnopochodnych elementów wyprodukowanych przez spółkę Kronopol. Budowa zegara została oparta na mechanizmie wykorzystywanym przy produkcji szwajcarskich zegarków i jest idealnym odwzorowaniem kunsztownej, szwajcarskiej konstrukcji. Takie rozwiązanie sprawia, że zegar wyznacza czas bardzo precyzyjnie. Twórcą zegara jest Grzegorz Stachow, artysta-stolarz na co dzień pracujący w żarskim Kronopolu.

Firma Kronopol we współpracy z zielonogórską Palmiarnią postanowiła pokazać szerzej ten wyjątkowy przykład wykorzystania surowców drzewnych. Od 21 grudnia 2012r. wszyscy odwiedzający Palmiarnię w Zielonej Górze mogą podziwiać wystawiony tam KronoZegar, jeden z największych zegarów na świecie wykonanych z materiałów drewnopochodnych.

KronoZegar w zielonogórskiej PalmiarniKronoZegar w zielonogórskiej PalmiarniFot. Kronopol

-KronoZegar to konstrukcja unikatowa w skali kraju i świata. Zegar jest precyzyjną i solidną budową, której otwarty mechanizm umożliwia zwiedzającym zapoznanie się ze skomplikowana pracą zegarów mechanicznych. Do budowy tego wyjątkowego obiektu wykorzystaliśmy m.in. płytę konstrukcyjno–budowlaną Kronopol OSB/3. Konstrukcja powstawała przez 6 miesięcy. Teraz postanowiliśmy udostępnić KronoZegar dla mieszkańców regionu, a także wszystkich odwiedzających województwo lubuskie, dla których Palmiarnia Zielonogórska jest jednym z najciekawszych punktów turystycznych w tej części Polski. - mówi Jarosław Masina, kierownik działu marketingu Kronopolu. -Drewno to jeden z najcenniejszych surowców, dającym niesamowite możliwości tworzenia. Podczas budowy KronoZegar naszą wyobraźnię ograniczały tylko jakość wykonania i precyzja działania, na które kładziemy ogromny nacisk także w naszej codziennej pracy.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA