DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Wierzyciele sprzedają Swarzędz?

Parkiet

Autor: Łukasz Wójcik
Źródło: Parkiet
Data: 2005-04-07


O 4,7% inwestorzy przecenili wczoraj akcje Swarzędza. Niewykluczone że powodem spadku kursu jest wejście do obrotu nowych walorów meblowej spółki.

Wyprzedaży papierów Swarzędza towarzyszyły wzmożone obroty. Wyniosły prawie 0,6 mln zł. Właściciela zmieniło blisko 160 tys. akcji. Średni wolumen z ostatniego miesiąca to 56,6 tys. sztuk. Wczoraj KDPW dokonał asymilacji nowych 3,8 mln walorów z 9,5 mln notowanymi do tej pory. Z tego powodu papiery pojawiły się na giełdzie.

Swarzędz sprzedawał akcje w niedawnej ofercie po 2,5 zł (wczorajszy kurs to 1,81 zł). Najpierw proponował je w ramach prawa poboru. Akcjonariusze kupili jednak tylko 0,5 mln walorów. Reszta trafiła głównie do wierzycieli. Niewykluczone że część z nich zdecydowała się sprzedać papiery ze stratą. W lutym obejmowali walory znacznie powyżej ceny rynkowej. Dzięki temu na kapitał skonwertowany został dług Swarzędza o wartości 6 mln zł.

Oferta Swarzędza miała charakter ratunkowy. Gdyby się nie udała, firma miałaby kłopoty i wierzyciele (w tym zarząd) mogliby znacznie więcej stracić. Firmie brakowało pieniędzy na kapitał obrotowy, a także spłatę najbardziej wymagalnych zobowiązań.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz