/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Pfleiderer MFP partnerem projektu Laboratorium Przyszłości

Pfleiderer

Autor:
Źródło: Pfleiderer
Data: 2012-12-06


29 listopada 2012r. zainaugurowana została kolejna odsłona projektu Laboratorium Przyszłości: RAZEM/OSOBNO. Marka MFP® firmy Pfleiderer została partnerem projektu realizowanego przez Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Podczas budowy ekspozycji, architekt Jakub Szczęsny w inspirujący sposób wykorzystał drewnopochodne płyty budowlane MFP®.

Pfleiderer MFP partnerem projektu Laboratorium PrzyszłościPfleiderer MFP partnerem projektu Laboratorium PrzyszłościFot. Pfleiderer Grajewo

Laboratorium Przyszłości: RAZEM/OSOBNO to kolejna - po projekcie REGRESS/PROGRESS - odsłona długofalowego projektu zainicjowanego w 2011 roku przez Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Jego celem jest zwrócenie się ku przyszłości poprzez połączenie najważniejszych tematów, prognoz i intuicji obecnych w sztuce współczesnej, nauce, polityce i życiu społecznym.

Projekt potrwa od listopada 2012 do maja 2013. Projekt RAZEM/OSOBNO skupia się na społeczeństwie przyszłości: relacjach jednostki i grupy, możliwych typach organizacji społecznej i partycypacji w świecie, przeciwstawnych tendencjach, które mogą mieć wpływ na to, jak potoczy się życie społeczne i jakie przyjmie formy. Laboratoryjna, eksperymentalna formuła służyć ma poszerzaniu możliwości refleksji i budowaniu długofalowego dialogu pomiędzy zaproszonymi ekspertami, artystami i publicznością.

Na program Laboratorium Przyszłości składają się na wystawy, prezentacje, performanse, pokazy filmowe, konferencje, warsztaty, wykłady i dyskusje. W przestrzeni Zamku Ujazdowskiego powstaje aktywna platforma do rozmów, formowania opinii i koncepcji wśród polityków, naukowców, filozofów, ekonomistów, socjologów oraz artystów zainteresowanych tematyką przyszłości. Spotkania i imprezy związane z projektem odbywają się w każdy czwartek w CSW Zamek Ujazdowski. Zapowiedzi kolejnych edycji można znaleźć na: www.csw.art.pl

Temat projektu RAZEM/OSOBNO, a także różnorodność i zmienność form jego realizacji wymagały bardzo elastycznego podejścia do organizacji przestrzeni ekspozycji, czytelni oraz debat i warsztatów. Architekt Jakub Szczęsny w warszawskiej grupy projektowej Centrala zaproponował modularny system elementów, pozwalający na ustawianie ich w różnych konfiguracjach w zależności od potrzeb. System oparty jest na nierównoramiennych pięciokątach, zwanych przez matematyków "poli-Kairami" od tzw. tesselacji kairskiej, bowiem jako motyw dekoracyjny występują one w podziałach posadzek i chodników w stolicy Egiptu.

Jakub Szczęsny wybrał jako materiał do realizacji modułów drewnopochodną płytę budowlaną MFP®, doceniając jej trwałość i estetyczny wygląd. Pięciokątne elementy wykonane zostały z   płyty budowlanej MPF® firmy Pfleiderer, a ich poziome płaszczyzny  wykończone szarą wykładziną, występującą również na płaszczyźnie podłogi we wszystkich salach ekspozycyjnych.

Firma Pfleiderer to  jeden z wiodących na polskim dostawców materiałów drewnopochodnych dla branży budowlanej oraz wyposażenia wnętrz. "Laboratorium Przyszłości: RAZEM/OSOBNO" to kolejne z działań w sferze sztuki, architektury i designu, które Pfleiderer wspiera, przekazując swoje produkty na potrzeby budowy scenografii, instalacji artystycznych, elementów wyposażenia wnętrz. Dzięki temu na przestrzeni ostatnich lat firma mogła podejmować współpracę z znakomitymi polskimi projektantami, architektami i artystami oraz uczestniczyć w całej serii niezwykle inspirujących projektów.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA