/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Trak kompletny WM3000

Wood-Mizer

Autor:
Źródło: Wood-Mizer
Data: 2012-12-05


W XXI wieku technologia wąskich brzeszczotów taśmowych zyskuje nowy wymiar. Dzięki parametrom ekonomicznym, łatwości stosowania, oszczędności energii i wysokiej jakości obróbki technologia ta przyciąga uwagę nie tylko drobnych i średnich przedsiębiorstw ale również dużych zakładów branży drzewnej.

Trak kompletny WM3000Trak kompletny WM3000Fot. Wood-Mizer

Właśnie dla takich przedsiębiorstw Wood-Mizer skonstruował przemysłową linię do przecierania drewna WM3000.

Linia WM3000 to kompleks urządzeń przeznaczonych do zamontowania w hali produkcji tarcicy:

1.) Hydrauliczna rampa załadowcza o długości 3,6 lub 6,0 m. Z niej kłody kierowane są do hali i kolejno ładowane na trak WM3000.

2.) Trak WM3000 z brzeszczotami wąskotaśmowymi i silnikiem głównym o mocy 22 kW. Układ hydrauliczny traka posiada ograniczniki boczne, docisk, obracarkę łańcuchową, która obraca kłody zgodnie z ruchem wskazówek zegara oraz w stronę przeciwną, a ponadto podnośniki i zaciski końcowe. Za pomocą tych urządzeń kłoda układana jest na łożu w optymalnej pozycji.

3.) Pulpit zdalnego sterowania, który może być instalowany w oddzielnej kabinie z klimatyzacją. Operator pracuje, siedząc w wygodnym fotelu, i steruje wszystkimi urządzeniami linii przy użyciu dwóch manipulatorów. Podczas cięcia głowica traka przesuwa się w stronę operatora, a w czasie jej powrotu z przeciętej powierzchni zdmuchiwane są opiłki, dzięki czemu operator dobrze widzi tarcicę i może optymalizować kierunek ruchu przy kolejnym przecieraniu. Zainstalowany przymiar laserowy wskazuje operatorowi linię następnego cięcia.

4.) Przenośnik nachylony do selekcji wyrobów gotowych. Podczas powrotu głowicy tnącej metalowe palce zamontowane z tyłu głowicy ujmują świeżo przetartą deskę i przerzucają ją na przenośnik taśmowy usytuowany za trakiem.

5.) Pneumatyczny stół do selekcji tarcicy. Z przenośnika nachylonego deski podawane są na stół do selekcji wyrobów; równocześnie czujnik włącza poduszkę powietrzną i stół podnosi się w taki sposób, że deska po rolkach stołu zjeżdża na bok do ogranicznika. Czynności te wykonywane są automatycznie, o ile operator nie wyda polecenia, aby deska została zrzucona w drugą stronę.

6.) Dodatkowo: obrzynarka lub wielopiła. Zastosowanie tego wyposażenia pozwala zwiększyć wydajność całego zespołu do produkcji tarcicy o 20-30%.

Walory zespołu urządzeń do produkcji tarcicy WM3000
Produkcja tarcicy nie jest bynajmniej działalnością tak łatwą, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Dzięki specyficznej konstrukcji i zastosowanym rozwiązaniom technologicznym linia WM3000 do produkcji tarcicy zapewnia przedsiębiorcom zyskowność realizowanych operacji, dzięki temu że oferuje:

• mechanizację czynności pracochłonnych; zsynchronizowane działanie traka i przenośników do kłód oraz tarcicy przyspiesza proces jej wytwarzania;

• oszczędności w zatrudnieniu; w układzie linii WM3000 operator samodzielnie steruje wszystkimi funkcjami; firma Wood-Mizer szkoli operatora w czasie instalowania urządzeń;

• niewielka powierzchnia i szybkość montażu; linia WM3000 nie wymaga specjalnego fundamentowania i przygotowania pomieszczeń; jest ona montowana na wyrównanym podłożu w hali lub pod wiatą; prace montażowe zajmują przeciętnie 3 dni;

• oszczędności w zużyciu energii; zainstalowane wąskie brzeszczoty taśmowe pozwalają montować w składzie linii silniki elektryczne o zmniejszonej mocy, co zapewnia oszczędności energii nieosiągalne przy stosowaniu innych technologii przecierania drewna;

• niskie koszty eksploatacyjne związane z zakupem brzeszczotów i ich obsługą; brzeszczoty tego rodzaju są niedrogie, a ich przygotowanie do użytku jest łatwe; Wood-Mizer dostarcza wyposażenie do ostrzenia i rozwierania brzeszczotów; linia WM3000 skonstruowana jest w taki sposób, aby zapewniała możliwość pracy wielozmianowej z minimalną ilością czynności serwisowych;

• wysoka wydajność; trak WM3000 jest obecnie jednym z najszybszych urządzeń do produkcji tarcicy;

• możliwość przecierania kłód o dużej średnicy oraz kłód krzywych; przy obróbce kłód gorszej jakości operator powinien posiadać możliwość starannego obejrzenia każdej kłody w celu optymalnego zaplanowania kolejnych faz przecierania; przy zmianie asortymentu nie są wymagane żadne czynności regulacyjne;

• wysoki uzysk z określonej ilości surowca; dzięki zastosowaniu brzeszczotów wąskotaśmowych, które w 1982 r. zrewolucjonizowały technologię przecierania drewna, możliwe jest uzyskiwanie z każdej kłody większej liczby desek i mniejszej ilości odpadów, dzięki czemu z mniejszej ilości surowca otrzymuje się więcej wyrobów po niższych kosztach ich uzyskania.

Od roku 2003, kiedy to Wood-Mizer wprowadził na rynek trak przemysłowy WM3000 (pierwotnie pod nazwą LT300), w setkach przedsiębiorstw, gdzie zainstalowano te urządzenia, uzyskano zwrot poniesionych nakładów. Jeśli rozważają Państwo możliwość utworzenia lub modernizacji tartaku, warto skontaktować się z regionalnym przedstawicielem firmy Wood-Mizer. Dzięki temu będą Państwo mogli wziąć udział w wyjeździe informacyjnym, aby zobaczyć linię WM3000 w działaniu.

Trak kompletny WM3000 (Zdjęcia: 3)

Trak kompletny WM3000Trak kompletny WM3000Trak kompletny WM3000

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz