/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Regały wysięgnikowe dla handlu drewnem

OHRA

Autor:
Źródło: OHRA
Data: 2012-12-05


Gitsche Holzhandel: 800 miejsc magazynowych w nowym centrum dystrybucji.

Regały wysięgnikowe w centrum  handlu drewnem GietscheRegały wysięgnikowe w centrum handlu drewnem GietscheFot. OHRA

Od początku 2012 roku Gitsche Holzhandel GmbH z austriackiego Villach realizuje wszystkie swoje dostawy hurtowe przez nowe centrum dystrybucji. Magazyn wyposażony jest w całości w regały wysięgnikowe firmy OHRA. Do dyspozycji jest prawie 800 miejsc na regałach do składowania tarcicy i różnych płyt. System regałowy umożliwia nie tylko dobre wykorzystanie istniejącej powierzchni, lecz także wymagane poziome składowanie płyt drewnianych.

W nowym centrum dystrybucji firmy Gitsche składowane są forniry, materiały i surowce drewniane oraz płyty o wymiarach 250 x 125 do 560 x 210 centymetrów. Przedsiębiorstwo już wcześniej wymieniło istniejące systemy regałowe w swojej siedzibie na regały wysięgnikowe firmy OHRA. Po przekonaniu się o wysokiej jakości regałów wykonanych z walcowanej na gorąco stali, ta firma handlująca drewnem wyposażyła w regały OHRA również swoje nowe centrum dystrybucji.

Należy przy tym uwzględnić nietypowy fakt: nowy magazyn został urządzony w istniejącym budynku byłego marketu budowlanego, którego dwuspadowy dach jest względnie daleko wysunięty. Dzięki modułowej budowie regału wysięgnikowego  OHRA można było optymalnie wykorzystać istniejącą wysokość. Trzymetrowa wysokość regału przy ścianie zewnętrznej hali zwiększa się stopniowo do 6 metrów pośrodku obiektu. Przy maksymalnej wysokości ustawionych jest siedem poziomów regału. Prawie 800 miejsc składowania jest obsługiwanych przez elektryczne wózki widłowe.

OHRA dostarczyła i zamontowała nie tylko regały, lecz wykonała dla firmy Gitsche również wszystkie prace projektowe. W ten sposób powstał magazyn, który jest idealnie dostosowany do potrzeb handlu hurtowego drewnem. Wynikiem jest magazyn, który dzięki regałom wysięgnikowym oferuje świetny przegląd produktów ze względu na dobre możliwości sortowania.

O Gitsche:

Założona w  roku 2003 spółka GITSCHE Holzhandel Ges.mbH. jest znanym dostawcą materiałów drewnianych w Karyntii i Południowym Tyrolu i uchodzi za solidnego i niezawodnego partnera rzemiosła. Jako członek  HOLZPARTNER Holz- und Holzwerkstoffkooperation oraz międzynarodowej grupy Holzland przedsiębiorstwo oferuje swoim klientom obszerną wiedzę specjalistyczną, świetnie przeszkolonych pracowników oraz pomoc w zakresie zakupów, sprzedaży i marketingu. Asortyment obejmuje wszystkie płyty, w tym z tworzywa sztuczne, drzwi, parkiety i podłogi laminowane, komponenty do konstrukcji drewnianych, jak też tarcicę i forniry. W wyposażonym w nowoczesne maszyny centrum obróbki płyty są przycinane i krawędziowane zgodnie z potrzebami klientów. W sąsiadującym markecie  produktów drewnianych na powierzchni 500 m2 prezentowane są liczne modele drzwi wewnętrznych – oraz ponad 120 typów podłóg parkietowych i laminowanych.

O firmie OHRA:

Przedsiębiorstwo OHRA Regalanlagen GmbH mieszczące się w Kerpen koło Kolonii oferuje systemy regałowe i magazynowe między innymi dla handlu w branży budowlanej, metalowej oraz drewnianej. OHRA, lider na rynku europejskim i specjalista w dziedzinie regałów wspornikowych wykorzystuje do produkcji systemów regałowych wyłącznie wysokiej jakości pełnościankowe, walcowane na gorąco, standardowe konstrukcje stalowe. Dzisiaj OHRA w stałym partnerstwie dostawców kompletnych magazynów oraz producentów techniki transportu bliskiego oferuje kompleksowe rozwiązania systemowe w obszarze regałów wspornikowych i paletowych, również jako generalny wykonawca. Powyższe portfolio uzupełniają zautomatyzowane rozwiązania z urządzeniami obsługi regałów, stacjami komisjonowania i swobodnie konfigurowalnym oprogramowaniem magazynowym oraz komputerem dla przepływu towarów. OHRA reprezentowana jest przez własne biura dystrybucji w 13 krajach Europy.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz