/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Nowa siedziba Nadleśnictwa Pińczów

Lasy Państwowe

Autor: Tomasz Kuc
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2012-12-04


W Michałowie (woj. świętokrzyskie) otwarto nową siedzibę Nadleśnictwa Pińczów. To nowoczesny biurowiec posadowiony na skraju lasu. Z jego okien podziwiać można przepiękną panoramę Pińczowa wtopionego w pasmo Garbu Pińczowskiego.

Nowa siedziba Nadleśnictwa PińczówNowa siedziba Nadleśnictwa PińczówFot. Lasy Państwowe

Uroczystość rozpoczęła się od posadzenia sadzonki jodły pospolitej, wyhodowanej z nasion pobłogosławionych przez Benedykta XVI w czasie pielgrzymki do Polski w maju 2006r. Drzewo to oraz pamiątkowy obelisk przypominać będą moment otwarcia nowej siedziby biura nadleśnictwa.

Uroczystość była również okazją do uhonorowania Kordelasem Leśnika Polskiego czterech pracowników Nadleśnictwa Pińczów: Romana Kołodziejczyka, Stanisława Zachariasza, Edmunda Bakalarza i Jerzego Kalinowskiego. To prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest od 1996r. w dowód uznania za szczególne zasługi dla leśnictwa i gospodarki leśnej naszego kraju.

Uroczystego otwarcia biura dokonali starosta pińczowski Jan Moskwa, wójt gminy Michałów Mirosław Walasek, dyrektor RDLP w Radomiu Tomasz Sot i nadleśniczy Nadleśnictwa Pińczów Andrzej Wójciak. Tomasz Sot chwalił współpracę Lasów Państwowych z władzami lokalnymi, podkreślając istotną funkcję lasu i leśników we wspieraniu rozwoju społeczności lokalnych.

W trakcie poświęcenia biura nadleśnictwa ksiądz kanonik Franciszek Berak przypominał o ogromnej roli leśników w zachowaniu przyrody ojczystej dla przyszłych pokoleń. – Pamiętać należy, że leśnik nie wycina tylko drzew, on je przede wszystkim hoduje i dba, by lasy w naszym kraju wyglądały tak, jak do tej pory wyglądają – mówił.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz