/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Podłoga Boen wśród najwyżej ocenionych przez Öko-Test

Autor: oprac. dja
Źródło: Boen
Data: 2012-11-27


Znane niemieckie czasopismo "Öko-Test" przetestowało podłogi, pochodzące od kilkunastu dostawców podłóg drewnianych, w tym deskę firmy Boen. Firma Boen w tym rankingu została jednym z dwóch najwyżej ocenionych producentów, których wyroby otrzymały notę: "sehr gut" tj. "bardzo dobrze".

Jednolamelowa podłoga Dąb Animoso z serii CastleJednolamelowa podłoga Dąb Animoso z serii CastleFot. Boen

W listopadowym teście, wydawnictwo ÖKO-TEST poddało badaniom trójwarstwowe deski, pochodzące od trzynastu cenionych europejskich producentów. Wśród testowanych produktów znalazły się podłogi takich marek jak: Adler, Bauwerk, Bembe, Boen, Haro, Kahrs, Max Bahr, Meister, Parador, Tarkett, Ter Hürne, Tilo oraz Weitzer.

Test obejmował badania podłóg m.in. pod kątem hałasu, zawartości metali ciężkich, oraz wymiarów czy grubości warstwy wierzchniej. Kryteria badania zakładały uzyskanie następujących ocen przez produkty, biorące udział w teście: sehr gut (bardzo dobry), gut (dobry), befriedigned (zadowalający), ausreichend (dostateczny). Dwie najniższe oceny to mangelhaft (niedostateczny) oraz ungenügend (niezadowalający).

Spośród wszystkich, uczestniczących w badaniu, tylko produkty dwóch producentów, tj. Boen i Bauwerk zostały uznane jako bardzo dobre.

-To, że podłoga marki Boen była jedną spośród dwóch, które zwyciężyły w teście, to duże wyróżnienie dla naszej firmy. To także potwierdzenie słuszności obranej przed laty strategii – mówi Robert Kowalski, country manager firmy Boen. - Wyniki testu potwierdzają najwyższą jakość, charakterystyczną dla wszystkich, oferowanych przez firmę produktów.

W badaniu udział wzięła jednolamelowa deska Dąb Animoso, trzywarstwowa z serii Castle, pokryta olejem Ecoline, ze złączem ułatwiającym szybki montaż podłogi Boen-X-Press, o wymiarach 14x209x2200mm. Ocena ÖKO-TEST potwierdziła najwyższe parametry produktu firmy Boen. Stwierdzono, że podłoga dobrze pochłania dźwięki oraz może być bezpiecznie instalowana w różnorodnych typach budynków, domów, a także mieszkań. Badanie odnotowało również, że wyrób spełnia wymogi w zakresie grubości poszczególnych warstw oraz nie jest szkodliwy dla środowiska.

Magazyn ÖKO-TEST od 1985r. publikuje oceny różnorodnych produktów konsumpcyjnych oraz ich wpływ na zdrowie i środowisko. W ten sposób czasopismo wspiera konsumentów w dokonywanych przez nich wyborach oraz motywuje sklepy i producentów w dążeniu do osiągnięcia wysokiej jakości oferowanych przez nich wyrobów.

***
BOEN to jedno z najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw na świecie, w zakresie produkcji podłóg drewnianych. Firma ma bogatą historię: istnieje nieprzerwanie już od przeszło 350 lat! Producent oferuje trzy- oraz dwuwarstwowe podłogi drewniane, deski lite, podłogi sportowe, listwy przypodłogowe oraz szeroki asortyment akcesoriów do pielęgnacji. Produkty firmy BOEN sprzedawane są w ponad 40 krajach, na 4 kontynentach.
Boen to norweska firma, posiadająca nowoczesne zakłady produkcyjne w Niemczech, na Litwie i w Rosji, a biura handlowe w Polsce, na Litwie, w Norwegii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Szwecji, Belgii i USA. Marka BOEN jest rozpoznawalna i ceniona na niemal całym świecie,
ze względu na doskonałą jakość swoich produktów, serwis i obsługę.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz