/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

KPPD podpisało porozumienie z firmą Scantec

KPPD

Autor: oprac. pks
Źródło: KPPD
Data: 2012-11-27


13. listopada Koszalińskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego SA podpisało porozumienie z firmą Scantec Industrieanlagen GmbH stanowiące ugodę w prowadzonym sporze.

Fot. Drewno.pl

Umowa dotycząca dostawy, montażu i uruchomienia maszyn w budowanym przez KPPD nowym tartaku w Kaliszu Pomorskim zawarta latem 2008r. i została przez spółkę wypowiedziana ponad rok temu ze względu niepodjęcia w uzgodnionych terminach prac przez Scantec Industrieanlagen.  
Po wypowiedzeniu umowy, korzystając z gwarancja bankowej, KPPD uzyskało zwrot wpłaconej na poczet umowy zaliczki. W grudniu 2011r. Scantec wystąpił z roszczeniami wobec KPPD, domagając się m.in. 355 tys. euro. z tytułu zerwanej umowy, co w efekcie spowodowało kontrę w postaci roszczenia odszkodowawczego w wysokości 234,5 tys. euro z tytułu nieprawidłowego wywiązania się z umowy oraz 35,3 tys. zł jako dodatkowych kosztów związanych z jej realizacją.

Jak obecnie informuje zarząd Koszalińskiego PPD, spółki doszły do porozumienia i zgodnie oświadczają o obustronnej rezygnacji z dalszego wykonywania łączącej je umowy oraz o jej rozwiązaniu. Wszelkie roszczenia związane z przedmiotem umowy strony uważają za zaspokojone i zakończone.

W ciągu trzech kwartałów bieżącego roku KPPD SA uzyskało przychody ze sprzedaży na poziomie 178,183 mln zł (2001: 170,573 mln zł) i zysk operacyjny w kwocie 5,875 mln zł (2011: 4,939 mln zł). Zysk netto wyniósł 3,956 mln zł (2011: 2,782 mln zł).

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA