/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Pożar w zakładzie produkcyjnym Hjort Knudsen

Autor: oprac. pks
Źródło: Straż Pożarna
Data: 2012-11-27


W nocy z soboty na niedzielę 18. listopada w Wyrzysku k.Piły miał miejsce pożar hali produkcyjno-magazynowej należącej do firmy meblarskiej Hjort Knudsen.

Pożar w zakładzie produkcyjnym Hjord KnudsenPożar w zakładzie produkcyjnym Hjord KnudsenFot. Leszek Naranowicz, KP PSP Piła

Pożar został zauważony kiedy ogień rozprzestrzenił się już mocno. Kiedy na miejsce przyjechała pierwsza jednostka straży pożarnej ogniem objęta była w całości hala produkcyjna, a płomienie wydobywały się ponad dach budynku, którego część uległa już zawaleniu. W chwili powstania pożaru nikt nie przebywał w budynku i nie stwierdzono osób poszkodowanych.

Równolegle z akcją gaśniczą, strażacy rozpoczęli działania w obronie sąsiednich budynków oraz ewakuację urządzeń znajdujących się w bezpośredniej bliskości płonącej hali. Po zlokalizowaniu pożaru strażacy wykonali prace rozbiórkowe części konstrukcji budynku w celu dogaszenia tlących się materiałów palnych, przede wszystkim desek i innych elementów drewnianych. W gaszeniu pożaru brało udział 60 strażaków z 7 jednostek straży pożarnej. Akcja gaśnicza trwała 2 godziny kolejne 12 godzin trwało dogaszanie pogorzeliska.

Spalona hala musi zostać całkowicie rozebrana, zniszczeniu uległy też maszyny. Wstępne szacunki mówią o stratach rzędu 10 mln zł.

W zakładzie stolarskim w Wyrzysku pracowało około 60 osób. Nie wiadomo czy firma zdecyduje się odbudować zakład w Wyrzysku. Według niepotwierdzonych informacji stolarnia ma być odtworzona w innym zakładzie należącym do spółki.

To drugi pożar w firmie Hjort Knudsen jaki miał miejsce w ciągu ostatnich miesięcy. W czerwcu, w zakładzie w Wysoczce spaliła się wiata magazynowa, w której znajdowały się elementy wykorzystywane do produkcji mebli.

Przyczyny pożaru wyjaśnia policja.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz