DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Zanieczyszczenie powietrza w Niemczech

Autor:
Źródło:
Data: 2005-04-06


"Berliner Zeitung" 02/03.04.2005, J. Koch.
"Berliner Zeitung" informuje o wysokim poziomie zanieczyszczenia środowiska w Polsce oraz o jego ponad granicznym oddziaływaniu. Niemieccy politycy od dawna alarmują o zagrożeniach ekologicznych i prowadzą rzetelną politykę ochrony środowiska...<

Uważają oni, że jedną z głównych przyczyn zanieczyszczenia powietrza w Niemczech są emisje gazów z Polski. Ich zdaniem Polska nie spełnia norm UE. Jednakże autor artykułu podkreśla, że problem zanieczyszczenia powietrza spowodowany spalinami nie jest główną troską władz polskich.
Mimo istniejących dyrektyw UE dotyczących zachowania czystości środowiska Warszawie udało się utrzymać długie okresy przejściowe w tym zakresie nawet do roku 2015. Koch informuje o bardzo wysokim stopniu zanieczyszczenia powietrza na terenie Śląska oraz innych terenach przemysłowych, np. w Łodzi, Małopolsce, Warmii- Mazurach.
Ustawodawstwo polskie odpowiada standardom europejskim, jednak polskie dane nie zostały jeszcze opublikowane w europejskim rejestrze do spraw poziomu zanieczyszczeń.

z serwisu MSZ


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz