/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Drewno pełne słońca - deski tarasowe z Modrzewia Syberyjskiego firmy DLH Poland

DLH Poland

Autor:
Źródło: DLH Poland
Data: 2012-11-22


Taras to wyjątkowe miejsce w naszym domu, które łączy sferę mieszkalną z elementami zewnętrznej przyrody. Ważne jest, aby jego styl nawiązywał do wystroju wnętrza, a jednocześnie harmonizował z naturą. Najlepszym sposobem na realizację tego zadania jest zastosowanie jako dominującego materiału drewna w odpowiednio dobranym gatunku. Firma DLH Poland proponuje deski tarasowe z Modrzewia Syberyjskiego, który za sprawą oryginalnego wyglądu stał się jednym z najmodniejszych gatunków drewna.

Modrzew Syberyjski - aranżacja DLH PolandModrzew Syberyjski - aranżacja DLH PolandFot. DLH

Modrzew Syberyjski rośnie w trudnych warunkach klimatycznych na terenach północno-wschodniej Europy i północno-wschodniej Azji. Wskutek czynników atmosferycznych oddziałujących na tych obszarach, drzewo to wykazuje podwyższoną naturalną odporność, a pozyskiwane z niego drewno posiada unikalny wygląd. Modrzew Syberyjski wyróżnia się spośród tradycyjnych odmian europejskich barwą w ciepłej, słonecznej tonacji, gęstym usłojeniem oraz delikatnymi sękami. Tarasy z drewna tego gatunku mają intrygujący wygląd, a przy tym są niebywale trwałe.

Harmonia natury
Kontakt z naturą ma pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. Świeże powietrze i otoczenie zieleni sprzyjają efektywnemu odpoczynkowi oraz wprawiają nas w dobry nastrój. Z myślą o tym, by móc często i bezproblemowo korzystać ze zbawiennego działania przyrody, powstały przydomowe tarasy. Służą nam przede wszystkim do spędzania wolnego czasu – relaksu i wyciszeniu lub towarzyskich spotkań. Jego aranżacja powinna być spójna ze stylem budynku oraz konwencją wnętrza, a przy tym współgrać z otaczającą roślinnością. Najbardziej zalecanym materiałem do wykonania tarasu jest drewno, gdyż wyraźnie podkreśla naturalny charakter kompozycji, a przy tym subtelnie łączy się z nawierzchnią wnętrza domu, która najczęściej również jest drewniana. Deski tarasowe DLH Poland z Modrzewia Syberyjskiego mają unikalny wzór utworzony przez gęste usłojenie oraz subtelne sęki. Ze względu na delikatność deseni stanowi uniwersalne tło dla pozostałych elementów i dobrze komponuje się z różnorodnymi kolorami i strukturami ścian zewnętrznych. Deski z Modrzewia Syberyjskiego doskonale łączą się z meblami ogrodowymi zarówno z innych egzotycznych gatunków drewna, jak i z rattanu, czy wikliny. Surowce te prezentują się znacznie efektowniej niż sztuczne tworzywa, a ponadto odpowiednio zaimpregnowane wykazują wysoką trwałość. Dzięki tak dobranemu zestawieniu zachowamy spójność naturalnej aranżacji i sprawimy, że taras będzie przytulny i klimatyczny.

Azyl na wyciągnięcie ręki
Deski tarasowe z Modrzewia Syberyjskiego charakteryzują się  złocisto-miodową barwą o ciepłej tonacji, dzięki czemu taras zachowuje słoneczny wygląd nawet w pochmurne dni. Projektując tarasową aranżację pamiętajmy jak niezwykle istotną rolę odgrywają rośliny. Na tarasach przy domach jednorodzinnych, z których roztacza się widok na ogród, mogą pojawić się symbolicznie jako łącznik z otaczającą zielenią. Natomiast w przypadku tarasów mieszkań, czy apartamentów, które w pewnym stopniu zastępują nam ogród, warto zadbać o to, by roślin było więcej. Taras z Modrzewia Syberyjskiego ze względu na swój uniwersalny charakter otwiera nam szeroki wachlarz możliwości wybrania stylu. Możemy m.in. nawiązać do orientu dobierając meble z bambusa i gliniane donice z drzewkami bonsai. Drewniane dzwonki i tlące się kadzidełka efektownie dopełnią egzotyczną kompozycję i stworzą magiczną, kojącą aurę. Na tarasach w nowoczesnym budownictwie najlepiej sprawdzą się drewniane meble o prostej formie. Minimalistyczny charakter możemy podkreślić przez oszczędne dodatki, np. symetrycznie ustawione donice o geometrycznych kształtach, wypełnione roślinami. Bez względu na wybrany styl, warto wyposażyć taras w detale, które stworzą przyjazną atmosferę. Mogą to być np. poduszki, które podkreślą relaksacyjny charakter miejsca oraz zapewnią komfort naszym gościom. Dobrze jest zadbać też o nastrojowe oświetlenie w postaci lampionów, czy świeczek, które znacznie umilą czas spędzany wieczorami. 

Niezmienne piękno na wiele lat
Modrzew Syberyjski poza atutami estetycznymi posiada również niebywałe właściwości fizyczne. Drewno to jest odporne na zmienne warunki atmosferyczne oraz na procesy gnilne wskutek działania grzybów. Zgodnie z normą EN 350-2 posiada trzecią klasę wytrzymałości. Cechy te czynią drewno z Modrzewia Syberyjskiego idealnym materiałem do wykorzystywania na zewnątrz budynków. Ponadto jest ono łatwe w utrzymaniu i nie wymaga specjalistycznych zabiegów pielęgnacyjnych.
 
Orientacyjne ceny: 
Deska tarasowa Modrzew Syberyjski AB 26mm x 140mm – 18,00 zł brutto/mb 
Deska tarasowa Modrzew Syberyjski ABC 26mm x 140mm – 16,50 zł brutto/mb

Importer: DLH Poland www.dlh.pl

***
DLH Poland jest częścią DLH Group, światowego dostawcy drewna i produktów drewnopochodnych. Powstała w 1990 roku jako firma eksportująca drewno i w krótkim czasie stworzyła wielopunktową sieć sprzedaży. Posiadając własne punkty dystrybucji, własne magazyny oraz zespół kompetentnych handlowców DLH Poland stała się absolutnym liderem w imporcie i dystrybucji drewna egzotycznego. DLH Poland to aktualnie 10 placówek zlokalizowanych w największych polskich aglomeracjach. Pozycję lidera przyjmuje jako wyzwanie do dalszej ekspansji i rozwoju. Głównym celem DLH Poland jest zadowolenie wszystkich klientów i kontrahentów. Firma stale poszerza swoją ofertę, aby dla potencjalnych odbiorców była najbardziej atrakcyjna jakościowo i cenowo.
Firma DLH Poland troszczy się o środowisko naturalne i zrównoważony rozwój. Posiada certyfikat FSC CoC (Łańcucha Kontroli Pochodzenia Produktu), gwarantującego, że drewno w produktach DLH Poland oznaczonych logo FSC pochodzi z dobrze zarządzanych lasów i innych źródeł kontrolowanych.

Drewno pełne słońca - deski tarasowe z Modrzewia Syberyjskiego firmy DLH Poland (Zdjęcia: 2)

Modrzew Syberyjski - aranżacja DLH PolandModrzew Syberyjski - aranżacja DLH Poland

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz