/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Magazyn zewnętrzny z regałami wysięgnikowymi do drewna konstrukcyjnego w firmie Dombal

Ohra

Autor:
Źródło: Ohra
Data: 2012-11-20


Firma Dombal zainwestowała w nowy magazyn zewnętrzny z regałami wysięgnikowymi do drewna konstrukcyjnego. Dostawcą systemu składowania jest firma OHRA.

Regał systemu OHRA w firmie DombalRegał systemu OHRA w firmie DombalFot. OHRA

Rosnący asortyment produktów i coraz większe zapotrzebowanie na powierzchnię magazynową były powodem dla którego firma handlowa Dombal zdecydowała się zmodernizować skład swoich drewnianych elementów konstrukcyjnych. Zastosowanie znalazły tutaj regały wysięgnikowe firmy OHRA, które dzięki dachowi nie tylko chronią towar przez niekorzystnymi warunkami pogodowymi, ale  także dzięki swojej stabilnej konstrukcji umożliwiają klientom i pracownikom bezpieczne składowanie ciężkich pakietów drewna.

Dombal sprzedaje w swojej siedzibie w Warszawie drewno do produkcji elementów architektury ogrodowej (jak na przykład ogrodzenia, deski tarasowe i domki i pawilony ogrodowe), drewno konstrukcyjne oraz artykuły do budowy placów zabaw. Dodatkowo przedsiębiorstwo oferuje swoim klientom różne usługi, jak wykonanie konstrukcji na wymiar, prace montażowe lub przycinanie materiałów drewnianych do indywidualnych potrzeb klientów. Firma kieruje swoją ofertę zarówno do firm budowlanych jak i prywatnych odbiorców. 30 pracowników wypracowało w roku 2011 obrót sięgający prawie 3,5 mln euro.

Drewno jest przechowywane na zewnątrz - drewno warstwowe i konstrukcyjne w paczkach o długości do 10 metrów, inne towary w różnych mniejszych paczkach. Do magazynowania Dombal wykorzystuje regały wysięgnikowe firmy OHRA z niemieckiego Kerpen, specjalizującej się w produkcji systemów regałowych.

To co przekonało firmę Dombal to wyboru właśnie tego systemu, to bezpieczeństwo. Szczególnie stabilna konstrukcja wsporników regałowych z walcowanych na ciepło profili stalowych, pełnościenne wsporniki IPE poddające się elastycznie w razie uderzenia i w porównaniu z konstrukcjami z blachy trwale zachowują swoje własności statyczne. To m.in. dzięki takim rozwiązaniom system regałowy OHRA spełnia najbardziej surowe wymogi bezpieczeństwa.

Dodatkowo ramiona wysięgnikowe regału są ruchomo zawieszone i w razie uderzenia wózkiem widłowym odchylają się – pomaga to w uniknięciu uszkodzenia regału, a przede wszystkim towarów. Ramiona są zawieszone w regularnych odstępach na 1100-milimetrowej siatce. Mogą być regulowane bez narzędzi. Pozwala to pracownikom firmy Dombal na dostosowywanie odległości między poziomami do zmieniających się potrzeb. Na życzenie inwestora zastosowano tutaj ramiona wysięgnikowe o długości 1200 milimetrów i o udźwigu 800 kilogramów każde.

Towary składowane na regale chroni przed deszczem, śniegiem i słońcem, dach zamontowany na 7-metrowych wspornikach systemu regałowego. Montaż dachu przeprowadzili samodzielnie pracownicy firmy Dombal. OHRA obliczyła jedynie obciążenia dachu przez wiatr i zaprojektowała konstrukcję systemu regałowego. Już po trzech miesiącach – od projektu do instalacji – magazyn rozpoczął działalność.

***

Przedsiębiorstwo OHRA Regalanlagen GmbH mieszczące się w Kerpen koło Kolonii oferuje systemy regałowe i magazynowe między innymi dla handlu w branży budowlanej, metalowej oraz drewnianej. OHRA, lider na rynku europejskim i specjalista w dziedzinie regałów wspornikowych wykorzystuje do produkcji systemów regałowych wyłącznie wysokiej jakości pełnościankowe, walcowane na gorąco, standardowe konstrukcje stalowe. Dzisiaj OHRA w stałym partnerstwie dostawców kompletnych magazynów oraz producentów techniki transportu bliskiego oferuje kompleksowe rozwiązania systemowe w obszarze regałów wspornikowych i paletowych, również jako generalny wykonawca. Powyższe portfolio uzupełniają zautomatyzowane rozwiązania z urządzeniami obsługi regałów, stacjami komisjonowania i swobodnie konfigurowalnym oprogramowaniem magazynowym oraz komputerem dla przepływu towarów. OHRA reprezentowana jest przez własne biura dystrybucji w 13 krajach Europy.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA