/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Gomeldrev zmodernizuje produkcję zapałek

WPHiI

Autor: oprac. dja
Źródło: WPHiI
Data: 2012-11-17


Według najnowszych informacji białoruska spółka Gomeldrev kosztem 10 mln euro zmodernizuje zakład produkujący zapałki.

Fot. vpiku.ru

W ramach inwestycji zaplanowano zakup i montaż nowych urządzeń: linię skrawającą do produkcji obłogu do produkcji zapałek, linię do produkcji surowych patyków do zapałek, komory do suszenia surowych patyków do zapałek, linie do produkcji zapałek firmy Arenco oraz inne urządzenia. Łączna wartość urządzeń i robót budowlano-montażowych szacowana jest na ok. 10 mln euro.

Dzięki inwestycji wielkość produkcji zapałek zwiększy się ponad dwukrotnie, z 20 tys. pudełek do 46 tys. pudełek. Według planów roczna wielkość produkcji osiągnie wartość ponad 6,9 mln euro.

Spółka Gomeldrev jest jednym z największych i najstarszych przedsiębiorstw meblarskich na Białorusi. Początki firmy sięgają 1879 roku.
Głównym produktem firmy są meble z drewna litego, jednak działalność produkcyjna obejmuje pełny cykl technologiczny. Począwszy od pozyskania surowca drzewnego, poprzez produkcję tarcicy, suszenie i produkcję gotowych wyrobów z drewna. W ofercie Gomeldrev znajdują się m.in. tarcica, konstrukcje domów szkieletowych, listwy strugane, parkiety i deski podłogowe, płyty klejone, forniry, sklejki, zapałki, drzwi, ponad 400 modeli mebli oraz wiele innych.

Gomeldrev to jedna z firm objętych dekretem prezydenta Łukaszenki z 2007r., na mocy którego przedsiębiorstwa inwestują w nowe technologie i rynki. W ramach realizacji programu, w 2009-2011r. kosztem 15,1 mln euro uruchomiona została fabryka produkująca komplety konstrukcji domów szkieletowych z wykorzystaniem systemu Mitek oraz tartak o zdolności przetarcia rzędu 100 tys. m3. Na 2013r. planowane jest rozpoczęcie budowy fabryki płyt MDF i HDF.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz