/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Porozumienie regionalnych dyrekcji LP z PGE Dystrybucja

Lasy Państwowe

Autor: Ewa Drzewiecka
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2012-11-16


14. listopada 2012 roku, po długich negocjacjach, podpisano porozumienie pomiędzy dyrektorami regionalnych dyrekcji LP w Białymstoku, Olsztynie, Łodzi, Radomiu, Katowicach, Krakowie, Krośnie, Radomiu, Warszawie i Lublinie, a PGE Dystrybucja dotyczące obciążenia służebnością przesyłu tereny LP zajęte przez urządzenia elektroenergetyczne należące do operatora.

W porozumieniu uregulowano zasady i reguły korzystania przez PGE Dystrybucja z gruntów Skarbu Państwa będących w zarządzie nadleśnictw w regionalnych dyrekcji LP. Uzgodniono też zwrot opłat i podatków poniesionych przez LP od 2006 roku poszczególnym nadleśnictwom.

Dyrektor RDLP w Lublinie Jan Kraczek podkreślił, że porozumienie stanowi obopólny interes. Reguluje ono zasady m.in. ustanawiania służebności przesyłu, co w znaczący sposób pozytywnie wpłynie na bezpieczeństwo energetyczne w województwach lubelskim, łódzkim, małopolskim, mazowieckim, podlaskim, podkarpackim, świętokrzyskim i warmińsko-mazurskim. Zawartym porozumieniem uregulowano sprawy przesyłu energii przez tereny leśne na powierzchni ok. 3000 ha.

Marek Goluch, wiceprezes zarządu ds. rozwoju PGE Dystrybucja podkreślił, że porozumienie było długo oczekiwane i wypełnia w całości oczekiwania obydwu stron. Rozpoczyna ono etap przygotowania dokumentacji do ustanowienia służebności przesyłu, który zakończy się podpisaniem aktów notarialnych przez PGE Dystrybucja i właściwe nadleśnictwa.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz