/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Seminarium: Program Life+ w promocji ochrony przyrody

Wydział Leśny UP w Poznaniu

Autor: Jolanta Węgiel
Źródło: Wydział Leśny UP w Poznaniu
Data: 2012-11-13


29. listopada w Poznaniu odbędzie się seminarium pt. "Program Life+ w promocji ochrony przyrody". Jego celem jest przybliżenie dwóch projektów realizowanych przez jednostki Lasów Państwowych w ramach programów Life+ w których jednym z głównych zadań jest promocja przyrody.

Ośrodek Edukacji Leśnej w Łysym Młynie (Nadl. Łopuchówko) jest częścią projektu związanego z ochroną pachnicy dębowejOśrodek Edukacji Leśnej w Łysym Młynie (Nadl. Łopuchówko) jest częścią projektu związanego z ochroną pachnicy dębowejFot. Drewno.pl

1. Projekt "Ochrona różnorodności biologicznej na obszarach leśnych, w tym w ramach sieci NATURA 2000 - promocja najlepszych praktyk" - jest realizowany przez Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych. Projekt ma na celu identyfikację i promocję najlepszych praktyk w zakresie ochrony różnorodności biologicznej w ramach sieci Natura 2000 na obszarach leśnych, popularyzację najlepszych. Projekt zaprezentuje Łukasz Porębski - kierownik projektu. Na seminarium zostaną także zaprezentowane trzy przykłady "Dobrych praktyk":
- Zbigniew Szeląg (Nadleśnictwo Łopuchówko) - "Budowa sieci nauczania na rzecz środowiska oraz ochrona pachnicy dębowej na obszarze wytypowanym do sieci Natura 2000 PLH300001 Biedrusko".
- Marcin Majchrzak (Nadleśnictwo Tuczno) - "Zabezpieczenie cennego zimowiska nietoperzy, a także udostępnienia obiektu dla celów turystyczno-edukacyjnych".
- Jolanta Węgiel (UP w Poznaniu i PTPP "pro Natura") – "Ochrona podkowca małego w Polsce".

2. Projekt "Świadomi zagrożenia" – jest realizowany przez PGL LP. Głównym celem projektu jest podnoszenie świadomości w zakresie zapobiegania pożarom w lasach, wśród mieszkańców terenów wiejskich położonych w najbliższym sąsiedztwie lasów, właścicieli niedużych gospodarstw rolnych, młodzieży szkolnej głównie uczniów szkół gimnazjalnych, oraz osób korzystających z lasów w celach rekreacyjnych. Projekt przedstawi Marcin Gołębiowski menadżer projektu.

Seminarium odbędzie się 29.11.2012r. w Poznaniu.
Rozpoczęcie o godz. 18.15, Dom Studencki "Przylesie", ul. Wojska Polskiego 85.

Organizatorzy:
- Sekcja Botaniczna Koła Leśników Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu,
- Wydział Leśny Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu,
- Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych,
- Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych.

Liczba wyświetleń: 2458


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA