/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Paged wchodzi w deweloperkę

Paged

Autor: oprac. pks
Źródło: Paged
Data: 2012-11-12


Działający w branży drzewnej Paged rozpoczyna działalność deweloperską. Spółka rozpoczęła realizację pierwszej inwestycji której wartość szacowana jest na 40 mln zł.

Wizualizacja Parku Handlowego OkęcieWizualizacja Parku Handlowego OkęcieFot. Paged

Paged planuje budowę centrum handlowo-usługowego w Warszawie. Park Handlowy Okęcie ma już niezbędne pozwolenia i obecnie realizuje procedurę wyboru wykonawcy generalnego. Koszt inwestycji nie licząc wartości gruntów szacowany jest na 20 mln zł.

Paged miał 26,57 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2011 roku wobec 15,88 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 538,96 mln zł wobec 346,35 mln zł rok wcześniej.


Inwestycja realizowana jest na terenie zajmowanym dotychczas przez centralę Grupy Paged oraz jeden z należących do spółki składów handlowych. Na nieruchomości o powierzchni ok. 21 tys. m2. powstanie budynek z powierzchnią przeznaczoną pod wynajem (ok. 8,7 tys. m2).

Prace budowlane rozpoczną się w przyszłym roku i potrwają ok. 16 tygodni. Jednocześnie poszukiwani są najemcy. Pierwsze umowy na ok. 1/3 powierzchni już zostały podpisane. Do momentu rozpoczęcia budowy Paged planuje, że powinien znaleźć klientów na 75% powierzchni przeznaczonej do wynajęcia.

Szacowane przychody z najmu mogą sięgać 5 mln zł. Inwestor nie wyklucza również możliwości sprzedaży gotowego projektu.

Po zakończeniu budowy, spółka chce realizować kolejne tego typu inwestycje.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz