/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Witar kończy proces restrukturyzacji

Gazeta.pl

Autor: pp
Źródło: Gazeta.pl
Data: 2004-08-13


Witar zakończy w ciągu miesiąca proces restrukturyzacji i spłaci wszystkie długi. Pozwoli to ponadtysięcznej załodze zachować pracę - przekonywał wczoraj zarząd spółki.

Konferencje prasową zwołano po artykule w "Gazecie Poznańskiej". Zarzucano w nim m.in., że spółkę opanowali działacze SLD, którzy kupili na koszt upadającej spółki luksusowe auta i opłacali wycieczki do Warszawy, zwolnili też krytykujących zarząd pracowników. Wczoraj zarząd Witaru odpierał zarzuty. - Nigdy nie kupowaliśmy żadnych luksusowych aut na koszt spółki - zapewnia Grzegorz Karolczyk, prezes spółki. - W ramach cięcia kosztów samochody osobowe, który były w Witarze, sprzedaliśmy, a wzięliśmy w leasing samochody ciężarowe - zaznacza. Dodaje, że zarzut płacenia za wyjazdy do Warszawy i noclegi w stolicy jest równie absurdalny. - Główny wierzyciel Witaru, czyli Agencja Rozwoju Przemysłu, nasz jedyny dostawca, czyli Lasy Państwowe oraz właściciel, czyli Skarb Państwa mają siedziby w Warszawie i jeśli tam jeździliśmy to tylko służbowo - wyjaśnia Karolczyk.

Zarząd podkreśla, że jeśli kogoś ze spółki zwolniono, to tylko osoby z poprzedniego zarządu, odpowiedzialne za fatalny stan firmy. - Te osoby podjęły błędne decyzje inwestycyjne, zapłaciły m.in. 1,7 mln zł za opracowanie systemu zarządzania, które zrobiłby na poczekaniu student pierwszego roku Akademii Ekonomicznej - twierdzi dyrektor finansowy spółki Robert Baranowski.

Zarząd Witaru podkreśla, że zadłużona na 30 mln zł spółka jest na końcowym etapie restrukturyzacji, a całe zadłużenie zostanie wkrótce spłacone. - W tej chwili zatrudniamy ponad tysiąc osób i chcemy, by to zatrudnienie się utrzymało. Za kilka miesięcy będziemy normalnym podmiotem konkurującym na rynku - zapewnia Karolczyk.

Witar jest jednoosobową spółką skarbu państwa, powstałą po komercjalizacji przedsiębiorstwa Wielkopolskie Tartaki Witar. Ma dwanaście oddziałów terenowych.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz