/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Nowa siedziba Nadleśnictwa Rudziniec

Autor: Jacek Derek
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2012-11-06


W Dniu Świętego Huberta dokonano uroczystego otwarcia nowej siedziby Nadleśnictwa Rudziniec. Stary budynek Nadleśnictwa pamię-ta jeszcze czasy powojenne. Ostatnimi laty jego użytkowanie nie miało wiele wspólnego z współczesnymi standardami pracy.

Nowa siedziba Nadleśnictwa RudziniecNowa siedziba Nadleśnictwa RudziniecFot. Lasy Państwowe

Dostępność i przestronność – te zalety połączone z funkcjonalnością pomieszczeń pracowniczych i technicznych sprawia, że biuro Nadleśnictwa jest obecnie najnowocześniejsze w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach.

Cały kompleks jest położony na blisko 10 ha i podzielony na kilka budynków o powierzchni użytkowej 1116 m2. Budynek administracyjny, gdzie rozmieszczenie pokoi i ich wyposażenie zapewnia wysoki standard pracy, jest połączony z sąsiednim budynkiem (sala edukacyjna na około 100 osób) oryginalną, przestronną „przewiązką”, na dachu której będzie usytuowany zielony ogród. W niezależnym, trzecim obiekcie zlokalizowano magazyn, garaże, pomieszczenia techniczne oraz biura Straży Leśnej. Przed budynkami zbudowano parkingi, a w perspektywie, na tyłach obiektu, jest planowane arboretum.

- Cały kompleks jest ogrzewany za pomocą pomp ciepła, które zapewniają także klimatyzację
– tłumaczył Tadeusz Mamok, nadleśniczy Nadleśnictwa Rudziniec.

W uroczystości otwarcia wzięli udział m.in. parlamentarzyści, przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej, przedstawiciele Polskiego Związku Łowieckiego, strażacy oraz leśnicy.

- Zmagaliśmy się przez lata z wieloma klęskami w naszej dyrekcji – mówił Kazimierz Szabla, dyrektor RDLP Katowice. – Stabilność drzewostanów była naszą troską. Teraz przyszedł wreszcie czas, że możemy inwestować w biura.

Nowa siedziba Nadleśnictwa Rudziniec (Zdjęcia: 2)

Nowa siedziba Nadleśnictwa RudziniecNowa siedziba Nadleśnictwa Rudziniec

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz