/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Nowa siedziba Nadleśnictwa Rudziniec

Autor: Jacek Derek
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2012-11-06


W Dniu Świętego Huberta dokonano uroczystego otwarcia nowej siedziby Nadleśnictwa Rudziniec. Stary budynek Nadleśnictwa pamię-ta jeszcze czasy powojenne. Ostatnimi laty jego użytkowanie nie miało wiele wspólnego z współczesnymi standardami pracy.

Nowa siedziba Nadleśnictwa RudziniecNowa siedziba Nadleśnictwa RudziniecFot. Lasy Państwowe

Dostępność i przestronność – te zalety połączone z funkcjonalnością pomieszczeń pracowniczych i technicznych sprawia, że biuro Nadleśnictwa jest obecnie najnowocześniejsze w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach.

Cały kompleks jest położony na blisko 10 ha i podzielony na kilka budynków o powierzchni użytkowej 1116 m2. Budynek administracyjny, gdzie rozmieszczenie pokoi i ich wyposażenie zapewnia wysoki standard pracy, jest połączony z sąsiednim budynkiem (sala edukacyjna na około 100 osób) oryginalną, przestronną „przewiązką”, na dachu której będzie usytuowany zielony ogród. W niezależnym, trzecim obiekcie zlokalizowano magazyn, garaże, pomieszczenia techniczne oraz biura Straży Leśnej. Przed budynkami zbudowano parkingi, a w perspektywie, na tyłach obiektu, jest planowane arboretum.

- Cały kompleks jest ogrzewany za pomocą pomp ciepła, które zapewniają także klimatyzację
– tłumaczył Tadeusz Mamok, nadleśniczy Nadleśnictwa Rudziniec.

W uroczystości otwarcia wzięli udział m.in. parlamentarzyści, przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej, przedstawiciele Polskiego Związku Łowieckiego, strażacy oraz leśnicy.

- Zmagaliśmy się przez lata z wieloma klęskami w naszej dyrekcji – mówił Kazimierz Szabla, dyrektor RDLP Katowice. – Stabilność drzewostanów była naszą troską. Teraz przyszedł wreszcie czas, że możemy inwestować w biura.

Nowa siedziba Nadleśnictwa Rudziniec (Zdjęcia: 2)

Nowa siedziba Nadleśnictwa RudziniecNowa siedziba Nadleśnictwa Rudziniec

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA