/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Japońskie wynalazki - drewniane innowacje w przestrzeni miejskiej

Autor: oprac. dja
Źródło: Torafu Architects
Data: 2012-11-06


Japońskie biuro projektowe Torafu Architects w ramach współpracy z Ishinomaki Laboratorium zaprezentowało kolejny ciekawy projekt mebli, które mogą być użytkowane w przestrzeni publicznej.

AA stoolAA stoolFot. Torafu Architects

Ishinomaki Laboratorium, to cześć projektu Ishinomaki 2.0 - inicjatywy, której celem jest nakłonienie mieszkańców miasta Ishinomaki (Prefektura Miyagi / Japonia) do działań na rzecz poprawienia przestrzeni w której żyją. Ishinomaki jest jednym z miast, które zostały zniszczone przez tsunami w marcu 2011r.

Samo Ishinomaki Laboratorium to "miejsce tworzenia czegoś nowego", założone przez projektantów i wynalazców, którzy tworzą rozwiązania mogące wpłynąć na lokalną społeczność. Architekta Keiji Ashizawa, jeden z twórców laboratorium, uważa, że jest to sposób na stworzenie nowej rozpoznawalnej marki, dzięki której powstaną nowe miejsca pracy. Ponadto projekt pozwala kształcić uczniów szkół średnich w zakresie zastosowania inżynierii oraz organizować różnorodne warsztaty prowadzone przez profesjonalnych designerów i instruktorów.

AA stoolAA stoolFot. Torafu Architects

Torafu Architects jest jedną z firm współdziałających w ramach projektu. Projektanci zaprezentowali interesujące rozwiązanie "miejskiego" taboretu, który równie dobrze sprawdzi się w zastosowaniach domowych.

AA stoolAA stoolFot. Torafu Architects

"AA stool" zachwyca swoją prostotą i funkcjonalnością. Składający się z ośmiu elementów wykonanych z kanadyjskiego czerwonego cedru ma wysokość 560 mm, czyli nieco więcej niż standardowa wysokość krzesła, dzięki czemu stołek zapewnia wygodny i stabilny spoczynek.

AA stoolAA stoolFot. Torafu Architects

Dzięki przemyślanej konstrukcji, kilka identycznych taboretów zestawiać można w jedną całość, tworzącą stabilną dłuższą ławkę lub kiedy nie są używane ułatwić przechowywanie.

SkydeckSkydeckFot. Torafu Architects

Rok temu Torafu Architects zaprezentowali "Skydeck" - przenośny stolik miejski. Wykonany również z lekkiego cedru stolik można bez problemu zamontować na różnego rodzaju barierkach znajdujących się na balkonach, punktach widokowych, czy znajdujących się w każdym innym miejscu przestrzeni miejskiej.

SkydeckSkydeckFot. Torafu Architects

SkydeckSkydeckFot. Torafu Architects

Torafu Architects pracują nie tylko z drewnem. W 2012r. w konkursie Red Dot Award otrzymali nagrodę Best of the best w kategorii Product Design za papierowe koszyki, których formę każdy użytkownik kształtować może w dowolny sposób. Zobacz prezentację wideo produktu >>>

AirvaseAirvaseFot. Torafu Architects


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA