/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Dni szwedzkiego drewna w Zachodniopomorskiem

Swedish Trade Council

Autor: oprac. dja
Źródło: Swedish Trade Council
Data: 2012-11-05


29. listopada w ramach "Dni Szwedzkiego Drewna w Zachodniopomorskiem" odbędzie się konferencja poświęcona m.in. wykorzystaniu drewna w budownictwie. W programie spotkania przewidziane są również spotkania biznesowe z przedstawicielami piętnastu szwedzkich tartaków zainteresowanych współpracą z polskimi partnerami.

Osiedle w  Limnologen (Szwecja) zbudowane w 2010r. składa się m.in. z czterech drewnianych budynków o ośmiu kondygnacjachOsiedle w Limnologen (Szwecja) zbudowane w 2010r. składa się m.in. z czterech drewnianych budynków o ośmiu kondygnacjachFot. Åke E. Lindman

Konferencja odbędzie się w ramach organizowanej przez Biuro Radcy Handlowego Ambasady Szwecji wraz z Ambasadą Szwecji oraz Szwedzką Federacją Przemysłu Leśnego (Swedish Wood) dwudniowej wizyty szwedzkich firm z sektora drzewnego do Polski. W delegacji po stronie szwedzkiej wezmą udział prezesi 15 średnich i dużych szwedzkich tartaków oferujących świerkową, sosnową i modrzewiową tarcicę konstrukcyjną oraz drewno wykończeniowe.

Budownictwo z drewna w odniesieniu do tradycyjnych materiałów budowlanych ma wiele zalet. Do tych najważniejszych należą ekonomia i ekologia. Produkcja wyrobów budowlanych z drewna, jedynego w pełni odnawialnego surowca, jest najbardziej ekologiczna spośród wszystkich dostępnych na rynku materiałów dla budownictwa. Dzieje się tak, ponieważ drewno wymaga mniejszych nagładów energii niż materiały z innych surowców co wpływa na wielkość emisji CO2.

Budownictwo z drewna jest też często znacznie tańsze niż budownictwo z tradycyjnych materiałów. Również koszt ogrzewania tych budynków jest znacznie niższy niż zbudowanych w tradycyjnych technologiach. Ten ostatni aspekt jest szczególnie ważny w czasach, gdy koszty ogrzewania budynków ciągle rosną.

Szwedzi mają długą tradycję z zastosowania drewna w sektorze budowlanym, którą chcieliby się podzielić. Pod Sztokholmem niedawno ruszyła realizacja projektu przewidującego budowę osiedla budynków 8–piętrowych z drewna. W Polsce natomiast drewno jest wykorzystywane głównie w budownictwie domów jednorodzinnych.  

Biuro Radcy Handlowego Ambasady Szwecji jest przekonane, że współpraca przyczyni się do zwiększenie wymiany handlowej pomiędzy szwedzkimi i polskimi firmami z sektora drzewnego.

Pierwszego dnia pobytu w Polsce, delegacja ze Szwecji odwiedzi polskie przedsiębiorstwa działające w branży produkcji drzewnej.

Konferencja "Dni Szwedzkiego Drewna w Zachodniopomorskiem" oraz spotkania biznesowe odbędą się  29 listopada w Szczecinie. Gościem honorowym konferencji będzie Ambasador Królestwa Szwecji – Pan Stefan Herrström, który oficjalnie powita gości.

Program konferencji:
09:00 – 09:15    Otwarcie konferencji, Staffan Herrström, Ambasador Królestwa Szwecji
09:15 – 10:00    Referat: Szwedzki Przemysł Drzewny i Tartaczny, Jan Söderlind, Swedish Wood
10:00 – 10:30    Referat: Konsumpcja drewna w polskim budownictwie, Wojciech Nitka, Stowarzyszenie Dom Drewniany.
10:30 – 11:00    Przerwa
11:00 – 13:00    Spotkania Biznesowe B2B
13:00 – 14:00    Lunch
14:00 – 16:00    Spotkania Biznesowe B2B

Konferencja odbędzie się w Hotelu Radisson, Szczecin, Plac Rodła 10.

Dodatkowych informacji udziela:

Kacper Pierzynowski

+48 22 505 84 68

http://www.swedishtrade.se/poland

POBIERZ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY >>>

 

 

Dni szwedzkiego drewna w Zachodniopomorskiem (Zdjęcia: 2)

Osiedle w  Limnologen (Szwecja) zbudowane w 2010r. składa się m.in. z czterech drewnianych budynków o ośmiu kondygnacjachCopperhill Mountain Lodge - hotel na szczycie góry Förberget w Åre (Szwecja)

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz