/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Zakończenie prywatyzacji Nasycalni Podkładów Czeremcha

Autor: oprac. pks
Źródło: MSP
Data: 2012-11-05


Ministerstwo Skarbu Państwa poinformowało, że w dniu 31 października 2012r. została podpisana umowa sprzedaży 542 udziałów w spółce Nasycalnia Podkładów Sp. z o.o. z siedzibą w miejscowości Czeremcha.

Zakończenie prywatyzacji Nasycalni Podkładów CzeremchaZakończenie prywatyzacji Nasycalni Podkładów CzeremchaFot. Nasycalnia Podkładów Czeremcha

Sprzedane udziały stanowią w przybliżeniu 0,62% kapitału zakładowego spółki. Nabywcą są Kolejowe Zakłady Nawierzchniowe "Bieżanów" Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie.

Łączna wartość sprzedanego pakietu wynosi 74.660,50 zł.

Sprzedaż udziałów nastąpiła w trybie art. 33 ust 5 pkt.1 ustawy z dnia 30 sierpnia 1996 r. o komercjalizacji i prywatyzacji (Dz. U. z roku 2002 Nr 171, poz. 1397 z późn. zm.). Zbycie udziałów Skarbu Państwa zakończyło proces prywatyzacji spółki.

Nasycalnia Podkładów jest producentem nasyconej nawierzchni kolejowej, a swoje produkty sprzedaje głównie na krajowym rynku kolejowym i przemysłowym. Podkłady kolejowe są produkowane przez Spółkę w szerokim asortymencie, m.in.: nasycone sosnowe, dębowe, bukowe. Dwa lata temu KZN Bieżanów nabyła pakiet 85% udziałów tej spółki.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA