/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Brzoza POLSKA! - zaproszenie na wykład Tomka Rygalika

Autor: oprac. dja
Źródło:
Data: 2012-10-19


Zapraszamy serdecznie na wykład Tomka Rygalika zatytułowany "Brzoza POLSKA!", który odbędzie się 19 października (piątek) o godz. 14.30 w Centrum Festiwalowym Łódź Design (ul. Targowa 35, Łódź) na stoisku firmy Interprint. Projektant przybliży w nim projekt "Brzoza POLSKA!", unikalny na skalę światową przykład współpracy firm związanych z branżą meblarską.

Czy zjawisko o wybitnie lokalnym charakterze może zyskać globalny rozgłos? Czy cyfrowo można odtworzyć zagrożony wyginięciem gatunek? Dlaczego w Polsce, która słynie ze wspaniałych lasów i ma pozycję jednego z globalnych liderów dziedzinie produkcji mebli nie powstał nigdy projekt współpracy firm z branżowego "łańcucha" kooperacji, inspirowany bezpośrednio unikalnymi zasobami polskiej przyrody? Skoro nie wahamy się podbijać najdalszych światowych rynków jako eksporterzy produktu, dlaczego nie proponujemy również własnych pomysłów, wzorów, idei? A może po prostu nie próbowaliśmy nigdy połączyć sił i to zrobić?

Projekt "Brzoza POLSKA!" łączy w spójną całość pracę projektantów ze Studio Rygalik oraz firm Interprint i Grupa Pfleiderer Grajewo S.A. – twórców  materiałów dla meblarstwa.  

"Brzoza POLSKA!" powstała z inspiracji niezwykle rzadkim, ściśle chronionym na terenie Polski gatunkiem drzewa – brzozą ojcowską. Stworzona przy użyciu innowacyjnych technologii kolekcja 3 papierów dekoracyjnych, wykorzystana została następnie do produkcji płyt laminowanych.    

Kolejnym etapem będą meble zaprojektowane i wyprodukowane przez Fabryki Mebli Forte. Dzięki nim "Brzoza POLSKA!" może zagościć w naszych domach.

Oficjalna premiera "Brzoza POLSKA!" ma miejsce podczas festiwalu Łódź Design 2012. Projekt korespondujący jednoznacznie z festiwalowym hasłem "Świadomość" wyraźnie można odnieść do cytatu zaczerpniętego z festiwalowego katalogu "Teraźniejszość pozwala nam sprawdzać, co zrobiliśmy ze swoim dziedzictwem. Co zmarnowaliśmy, a co udało się rozwinąć i pomnożyć. Co zniknęło bezpowrotnie, a co jeszcze mamy szansę ocalić lub odzyskać." Co ocalił projekt "Brzoza POLSKA"? Jak wykorzystały tę ideę współpracujące ze sobą firmy? W jakim kierunku ten projekt rozwinie się w przyszłości? Na te pytania odpowie wykład Tomka Rygalika.

Każdy z gości festiwalu Łódź Design 2012 może włączyć się w projekt "Brzoza POLSKA!" przypinając symboliczny liść na stoisku Interprint – każdy z nich zwiększy kwotę przekazaną przez uczestników projektu na wsparcie działań Ojcowskiego Parku Narodowego, miejsca, gdzie chroniona jest m. in. właśnie brzoza ojcowska.

Brzoza POLSKA! - zaproszenie na wykład Tomka Rygalika (Zdjęcia: 2) 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz