/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
Płyty drewnopochodne

Remonty w kuchniach i łazienkach z płytą budowlaną MFP

Pfleiderer Grajewo

Autor:
Źródło: Pfleiderer Grajewo
Data: 2012-10-18


Co sprawia, że płyta MFP® jest materiałem godnym polecenia do wykorzystania w pracach remontowych w łazienkach czy kuchniach?

MFP® można z powodzeniem stosować przy remontach kuchni i łazienek.MFP® można z powodzeniem stosować przy remontach kuchni i łazienek.Fot. Pfleiderer Grajewo

MFP® w przeciwieństwie do większości innych materiałów drewnopochodnych nie ulega rozwarstwieniu i praktycznie nie pęcznieje w wilgotnych warunkach. To sprawia, że łazienkach czy kuchniach, czyli pomieszczeniach o największej zazwyczaj wilgotności w domu, można je śmiało zastosować do wykonania różnego rodzaju prac remontowych. Współczynnik spęcznienia MFP® wynosi zaledwie 10%, ponadto zawsze jest to spęcznienie równomierne i jedynie czasowe.

Montaż podłogiMontaż podłogiFot. Pfleiderer Grajewo


MFP® można wykorzystać w kuchniach i łazienkach np. jako podkład po podłogę. Wytrzymała i łatwa w obróbce płyta będzie tu znakomitym rozwiązaniem. Jej montaż jest bardzo prosty, łatwo też osiągnąć istotne w łazience i kuchni wypoziomowanie podkładu.

W przypadku łazienki i kuchni na podłogach często stosuje się okładziny ceramiczne, np. gres – na gładkiej i adhezyjnej powierzchni łatwo będzie je starannie ułożyć, nawet wtedy, gdy wykonujemy te prace bez pomocy fachowca. Podobnie jest w wypadku obudów wanien, brodzików, podestów, ścianek, obudów stelaży podtynkowych czy stopni, jeśli takowe mamy we wnętrzu. Podłoga na podkładzie z MFP® będzie ciepła dzięki dobrej izolacyjności termicznej płyty, ale jeśli lubimy ogrzewanie podłogowe również możemy je śmiało przy takim podkładzie zamontować.

Przekrój podłogiPrzekrój podłogiFot. Pfleiderer Grajewo

Co bardzo istotne w przypadku pomieszczeń takich jak kuchnie i łazienki MFP® doskonale odprowadza wilgoć, gwarantując odpowiedni, sprzyjający użytkownikom mikroklimat oraz suche ściany i podłogi. W takich warunkach nie jesteśmy narażeni chociażby na rozwój szkodliwych, zwłaszcza dla zdrowia najmłodszych domowników, grzybów i drobnoustrojów.

Doradca techniczny Pfleiderer, Mariusz Piszczek podkreśla, że z płyt MFP® można wykonać  konstrukcje często stosowanych w łazienkach wnęk, półek, blatów podumywalkowych. W kuchni – mogą stanowić konstrukcję kuchennej wyspy, bufetu. Tu warto zaznaczyć, że w przypadku kuchni i łazienki godnym polecenia sposobem wykończenia powierzchni MFP® może być także pokrycie laminatem HPL. Daje to nie tylko higieniczną, łatwą do utrzymania w czystości i odporną na wilgoć powierzchnię, ale także pozwala wykreować ciekawe efekty estetyczne.

Remonty w kuchniach i łazienkach z płytą budowlaną MFP (Zdjęcia: 4)

MFP® można z powodzeniem stosować przy remontach kuchni i łazienek.Montaż podłogiPrzekrój podłogiPłyta budowlana MFP jest odporna na wilgoć

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

na powierzchnie poziome płyta V100, P3 ! [1]

polecam konkurencyjną płytę wiórową wilgocioodporną V100, P3 do zastosowań na powierzchnie poziome. Płyta ta jest konkurencyjna pod względem cenowym, a posiada zbliżone parametry!

Feniks Sp. z o.o. [2]Odpowiedz na ten komentarz2013-01-14 08:15:11

Zgłoś nadużycie

Płyta V100 konkurencyjna do budowlanej MFP? To chyba jakiś żart! Odsyłam do ...

dokładnych tabel porównujących właściwości. W niektórych parametrach nawet OSB wypada lepiej od V100

amca [2]Odpowiedz na ten komentarz2013-02-17 13:08:03

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA