DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

2. Międzynarodowe Targi Energii odnawialnej i efektywności energetycznej RENEXPO® Poland zakończyło się sukcesem

Recco Poland

Autor:
Źródło: Recco Poland
Data: 2012-10-18


Po raz drugi targi RENEXPO® Poland zaprezentowały w Warszawie w dniach 17. - 18.10.2012 innowacyjne koncepcje i produkty z zakresu energii odnawialnych i efektywności energetycznej. Blisko 3.600 odwiedzających zasięgnęło informacji u około 95 wystawców o najnowszych produktach, technologiach i usługach. Targi RENEXPO® Poland od swojej premiery w ubiegłym roku zdążyły już zyskać renomę w kraju i za granicą. Stanowią one największe targi specjalistyczne w Polsce, poświęcone tylko energiom odnawialnym i dające istotne impulsy dla długofalowej przyszłości energetycznej Polski.

Zainteresowanie polskim rynkiem OZE jest ogromne a prace nad nowa ustawa dobiegają końca, co także podkreślił Minister Mieczysław Kasprzak w swojej mowie w trakcie otwarcia targów. -Planowany rozwój energii odnawialnych wywołał w branży atmosferę przełomu. Było to wyraźnie odczuwalne u odwiedzających, wystawców oraz na konferencjach - mówi kierowniczka projektu Avena Gall-Tamas. "Polski rynek jest jednym z najbardziej dynamicznych w Europie, a targi RENEXPO® Poland ponownie okazały się wiodącą platformą informacyjną i kontaktową."

Odwiedzający oraz uczestnicy konferencji zasięgali informacji na takie tematy, jak fotowoltaika, bioenergia, pompy ciepła, energia wodna czy mobilność elektryczna. Firmy wystawiające, z tego 40 procent z zagranicy, wyraziły swoje najwyższe zadowolenie. -Liczba i jakość odwiedzających przerosły nasze oczekiwania - powiedział Jarosław Grzywacz, Managing Director MP-TEC Solar Poland. Natomiast zdaniem przedstawiciela Solar-Future Energy "targi odniosły zadawalający efekt w odniesieniu do planowanych zmian w ustawie". Przedstawiciel firmy Sologico GmbH powiedział "same promieniejące twarze... jesteśmy bardzo zadowoleni i będziemy obecni za rok".

Na siedmiu konferencjach branżowych o łącznej liczbie uczestników szacowanej na około 950 osób, polskie i międzynarodowe firmy, planiści energetyczni, wykonawcy i użytkownicy, jak również naukowcy i przedstawiciele urzędów i organów państwowych zasięgali informacji o najistotniejszych zagadnieniach energii odnawialnych. W forach branżowych uczestniczyło łącznie około 360 osób.

Młoda jeszcze polska branża fotowoltaiki spotkała się na przykład w ramach 2. konferencji na temat fotowoltaiki. Liczba około 430 uczestników znacznie przerosła oczekiwania organizatora. Dr Stanisław M. Pietruszko, Prezes Polskiego Towarzystwa Fotowoltaiki, oświadczył: "Kluczowym krokiem do rozwoju rynku fotowoltaiki w Polsce są odpowiednie rozwiązania prawne zawarte w obecnie negocjowanym projekcie ustawy o OZE. RENEXPO Poland to znaczący głos branży PV".

Kongres branżowy na temat pomp ciepła, zorganizowany przez Polską Organizację Rozwoju Pomp Ciepła PORT PC, zgromadził ponad 300 specjalistów. Także na forum biogazowe, które odbyło się we współpracy z Unia Producentów i Pracodawców Przemysłu Biogazowego, niemal wszystkie miejsca zostały zajęte przez około 120 uczestników.

Polscy i zagraniczni goście RENEXPO® Poland skorzystali też z licznych możliwości, by nawiązać nowe kontakty handlowe, na przykład przy Spotkaniach kooperacyjnych czy tez Kolacji Profesjonalistów OZE. Na tym uroczystym zakończeniu pierwszego dnia targów przyznane zostały też po raz pierwszy Puchary RENEXPO Poland. W kategorii osobowość branży zwyciężył Dr. Stanisław M. Pietruszko, za jego szczególne zasługi dla branży PV. W kategorii innowacyjna technologia na RENEXPO Poland zwyciężyła czeska firmy Solartec i NIBE Biawar. Nagrody były przyznawane po raz pierwszy, jednak pomysł został przyjęty z dużym zainteresowaniem.

-Targi RENEXPO® Poland przerosły wszelkie nasze oczekiwania, a w przyszłym roku jeszcze się znacznie rozwiną. Zdecydowana większość wystawców już zapowiedziała ponowny udział, niektórzy zgłosili też chęć zajęcia większej powierzchni wystawczej. Już teraz zaczynamy z radością pracować na RENEXPO® Poland 2013! – mówi PR Manager Bartkowski.

Następne targi RENEXPO® Poland odbędą się w dniach 16 – 17 października 2013 w Warszawskim Centrum EXPO XXI. Bliższe informacje znajdują się na stronie www.renexpo-warsaw.com.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz