/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Thonet 107 - nowoczesne krzesło z tradycją

Autor: oprac. pks
Źródło: Thonet
Data: 2012-10-15


Niedawno opisaliśmy drewniany rower, do którego powstania przyczyniła się firma meblarska Thonet, specjalizująca się w produkcji mebli z drewna giętego. Dziś pokażemy jak Thonet łączy tradycję z współczesnymi wymaganiami klientów.

Robert Stadler - Krzesło Thonet nr 107Robert Stadler - Krzesło Thonet nr 107Fot. Thonet

Meble wykonane z drewna giętego są dość drogie w produkcji. Chcąc zaoferować swoim klientom również tańsze produkty, Thonet musiał znaleźć rozwiązanie, które połączyłoby wysoką jakość z niższymi kosztami wytwarzania, przy jednoczesnym zachowaniu tradycyjnego "ducha" charakteryzującego produkowane przez tę firmę krzesła.

Zadania podjął się austriacki projektant Robert Stadler. Efektem jego pracy jest "Krzesło nr 107". Mebel nawiązuje w stylistyce do jednego z flagowych modeli firmy Thonet - "Krzesła kawiarnianego nr 214", które przez dziesięciolecia produkowane było wg niezmienionego projektu.

"Krzesło nr 107" to drewniane krzesło o eleganckiej formie, które może być prawie całkowicie produkowane maszynowo. Jest wytrzymałe i łatwe do czyszczenia. Rama z litego drewna, bez podłokietników, siedzisko i oparcie ze sklejki formowanej lub buku naturalnego barwionego. Siedzisko może być też tapicerowane.

Zgodnie z założeniami, dzięki dobremu połączeniu elegancji, funkcjonalności, stabilności i lekkości, nowy model świetnie nadaje się do stosowania w restauracjach i kawiarniach. Prosta forma sprawia, że mebel doskonale sprawdzi się również jako krzesło przy domowym stole.

Thonet 107 - nowoczesne krzesło z tradycją (Zdjęcia: 4)

Robert Stadler - Krzesło Thonet nr 107Tradycja vs. nowocześność - Krzesła Thonet nr 214 i 107Robert Stadler - Krzesło Thonet nr 107Robert Stadler - Krzesło Thonet nr 107

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA