/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

USA największym eksporterem pellet na świecie

Autor: oprac. dja
Źródło: North American Wood Fiber Review
Data: 2012-10-10


W pierwszym półroczu 2012r. Stany Zjednoczone wyprzedzając Kanadę stały się największym na świecie eksporterem pelletu drzewnego - poinformował North American Wood Fiber Review.

USA największym eksporterem pellet na świecieUSA największym eksporterem pellet na świecieFot. Drewno.pl

Wielkość eksportu amerykańskiego pelletu rośnie nieprzerwanie od 15 miesięcy. W drugim kwartale br. osiągnięty został rekordowy poziom - 760 tys. ton pellet, co stanowi 13% wzrost w stosunku do pierwszych trzech miesięcy roku. W tym samym czasie wzrósł również eksport pelletu z Kanady o 14%, co jednak nie wystarczyło do obrony pozycji lidera światowego rynku.

Rekordowe wyniki związane są z istotnym wzrostem zdolności produkcyjnych amerykańskich firm i rosnącym popytem, głównie ze strony nabywców z Europy.

Oprócz rynku zagranicznego, wzrasta również zużycie granulatu drzewnego na wewnętrznym rynku USA, zwłaszcza w regionach gdzie nie ma jeszcze dostępu do taniego gazu łupkowego.

Na osiągniecie imponujących wyników handlowych wpłynął istotny wzrost mocy produkcyjnych amerykańskich przedsiębiorstw, wspierany przez korzystne relacje cen surowca drzewnego w USA oraz wzrostu popytu na ekologiczne źródła energii.

Szczególnie "modne" stało się inwestowanie w produkcję pelletu w południowych stanach USA. Jeśli do skutku dojdzie kilkanaście kolejnych już zaplanowanych inwestycji, volumen eksportowy amerykańskich firm wzrośnie z 1,5 mln ton w 2012r do 5,7 mln ton w 2015r.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz