/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Jeszcze cieplejsze drzwi zewnętrzne od firmy CAL

Zakład Stolarki Budowlanej CAL

Autor: Sfera PR
Źródło: Zakład Stolarki Budowlanej CAL
Data: 2012-10-08


Zakład Stolarki Budowlanej CAL, producent wysokiej klasy drzwi drewnianych, udoskonalił modele skrzydeł z Kolekcji Rycerskiej i Kolekcji Arktycznej. Drzwi zewnętrze CAL-a w nowej odsłonie osiągają rewelacyjne parametry termoizolacyjności.

Drzwi firmy Cal teraz jeszcze cieplejsze.Drzwi firmy Cal teraz jeszcze cieplejsze.Fot. CAL

Drzwi z Kolekcji Arktycznej i Kolekcji Rycerskiej to najcieplejsze modele oferowane przez firmę CAL.

W ostatnim czasie producent zmienił grubość skrzydeł, co pozytywnie wpłynęło na ich termoizolację. Obecnie skrzydła sosnowe z kolekcji Arktycznej mają grubość 90 mm, 
a współczynnik Ud zaczyna się dla nich już od 0,8 W/m2K.

Z kolei drzwi pełne z Kolekcji Rycerskiej o nowej grubości 78 mm posiadają współczynnik izolacyjności cieplnej Ud zaczynający się od 1,0 W/m2K.

- Jeszcze przed zmianą grubości skrzydeł z Kolekcji Rycerskiej i Arktycznej nasze drzwi cechowały współczynniki termoizolacyjności dostosowane do budownictwa energooszczędnego i pasywnego. Jednak, podążając za ideą zrównoważonego budownictwa, postanowiliśmy udoskonalić nasze wyroby zmieniając ich grubość, a tym samym podnosząc ich walory cieple. Drzwi Rycerskie i Arktyczne, które obecnie oferujemy naszym klientom, są jednymi z najlepiej chroniących dom przed utratą ciepła modelami na rynku – mówi Czesław Suski, ekspert ds. sprzedaży z Zakładu Stolarki Budowlanej CAL.

Drzwi z Kolekcji Rycerskiej i Arktycznej mogą być wykonane z drewna sosnowego lub dębowego. Ich wyróżnikiem są stylowe aplikacje ze stali nierdzewnej. Drzwi w standardzie posiadają m.in. wykonaną w 100% z drewna klejonego ościeżnicę, 2 zamki, system antywyważeniowy oraz próg termiczny. Modele z obu kolekcji wykonane są w 2 klasie odporności na włamanie, a ich izolacyjność akustyczna Rw wynosi 34 dB.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA