/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Jeszcze cieplejsze drzwi zewnętrzne od firmy CAL

Zakład Stolarki Budowlanej CAL

Autor: Sfera PR
Źródło: Zakład Stolarki Budowlanej CAL
Data: 2012-10-08


Zakład Stolarki Budowlanej CAL, producent wysokiej klasy drzwi drewnianych, udoskonalił modele skrzydeł z Kolekcji Rycerskiej i Kolekcji Arktycznej. Drzwi zewnętrze CAL-a w nowej odsłonie osiągają rewelacyjne parametry termoizolacyjności.

Drzwi firmy Cal teraz jeszcze cieplejsze.Drzwi firmy Cal teraz jeszcze cieplejsze.Fot. CAL

Drzwi z Kolekcji Arktycznej i Kolekcji Rycerskiej to najcieplejsze modele oferowane przez firmę CAL.

W ostatnim czasie producent zmienił grubość skrzydeł, co pozytywnie wpłynęło na ich termoizolację. Obecnie skrzydła sosnowe z kolekcji Arktycznej mają grubość 90 mm, 
a współczynnik Ud zaczyna się dla nich już od 0,8 W/m2K.

Z kolei drzwi pełne z Kolekcji Rycerskiej o nowej grubości 78 mm posiadają współczynnik izolacyjności cieplnej Ud zaczynający się od 1,0 W/m2K.

- Jeszcze przed zmianą grubości skrzydeł z Kolekcji Rycerskiej i Arktycznej nasze drzwi cechowały współczynniki termoizolacyjności dostosowane do budownictwa energooszczędnego i pasywnego. Jednak, podążając za ideą zrównoważonego budownictwa, postanowiliśmy udoskonalić nasze wyroby zmieniając ich grubość, a tym samym podnosząc ich walory cieple. Drzwi Rycerskie i Arktyczne, które obecnie oferujemy naszym klientom, są jednymi z najlepiej chroniących dom przed utratą ciepła modelami na rynku – mówi Czesław Suski, ekspert ds. sprzedaży z Zakładu Stolarki Budowlanej CAL.

Drzwi z Kolekcji Rycerskiej i Arktycznej mogą być wykonane z drewna sosnowego lub dębowego. Ich wyróżnikiem są stylowe aplikacje ze stali nierdzewnej. Drzwi w standardzie posiadają m.in. wykonaną w 100% z drewna klejonego ościeżnicę, 2 zamki, system antywyważeniowy oraz próg termiczny. Modele z obu kolekcji wykonane są w 2 klasie odporności na włamanie, a ich izolacyjność akustyczna Rw wynosi 34 dB.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz