/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

IKEA na liście Best Global Brands 2012

Autor: oprac. pks
Źródło: Interbrands
Data: 2012-10-04


Agencja Interbrands Zintzmeyer & Lux opublikowała najnowszy Best Global Brands czyli ranking stu najbardziej wartościowych marek na świecie.

W ostatnich miesiącach IKEA nie miała dobrej passy w prasie, jednak marka zwiększyła swoją wartośćW ostatnich miesiącach IKEA nie miała dobrej passy w prasie, jednak marka zwiększyła swoją wartośćFot. Drewno.pl

Zestawienie przygotowywane przez Interbrands jest jednym z nielicznych wśród wielu tego typu rankingów, które są uznawane za godne szerszej uwagi.

Best Global Brands 2012 opracowane zostało na podstawie szczegółowej analizy wartości rynkowej i wyników finansowych firm, atrakcyjności marki w oczach konsumentów oraz jej udziału w generowaniu zysków.

Niespodzianki nie było w przypadku 1 miejsca, od lat króluje tu CocaCola. W ciągu ostatniego roku zwiększyła swą wartość o 8% i osiągnęła wycenę rzędu 77,839 mld USD. Drugie miejsce dość niespodziewanie zajęła firma Apple (skok z 8 miejsca), która dzięki przyrostowi wyceny o 129%, wyprzedziła IBM.

W zestawieniu znalazła się tylko jedna marka związana blisko z branżą drzewną - sieć IKEA sklasyfikowana na 28. miejscu. 8% wzrostu wartości pozwolił na awans w rankingu o 3 miejsca przy wycenie na poziomie 12,808 mld USD.

Na 77. miejscu znalazła się marka 3M, w której ofercie znajdują się m.in. akcesoria wykorzystywane w przemyśle drzewnym i meblarskim. Na 85. wylądował John Deere, kojarzony głównie z maszynami rolniczymi jest również producentem maszyn dla leśnictwa m.in. harwesterów i forwarderów.

IKEA na liście Best Global Brands 2012 (Zdjęcia: 2)

W ostatnich miesiącach IKEA nie miała dobrej passy w prasie, jednak marka zwiększyła swoją wartośćMaszyny John Deere cieszą się uznaniem w leśnictwie

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA