/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
KONFERENCJA

Nowości, przepisy i szanse o których przemysł drzewny wiedzieć powinien

Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego

Autor: oprac. dja
Źródło: Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego
Data: 2012-09-28


NOWOŚCI, PRZEPISY I SZANSE O KTÓRYCH PRZEMYSŁ DRZEWNY WIEDZIEĆ POWINIEN to tytuł II. Ogólnopolskiej Konferencji z cyklu EFEKTYWNY TARTAK organizowana przez Polską Izbę Gospodarczą Przemysłu Drzewnego przy współpracy Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych, Wydziału Technologii Drewna SGGW oraz Międzynarodowych Targów Poznańskich.

M.in. o nowych zasadach sprzedaży i klasyfikacji surowca drzewnego będzie mowa podczas tegorocznej konferencji z cyklu Efektywny tartakM.in. o nowych zasadach sprzedaży i klasyfikacji surowca drzewnego będzie mowa podczas tegorocznej konferencji z cyklu Efektywny tartakFot. Drewno.pl

Konferencja odbędzie się 9. listopada 2012r. w Poznaniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

 

Najnowsze aktualne informacje na temat konferencji znajdują się w artykule:
Znamy program najbliższej konferencji z cyklu Efektywny Tartak

 

Wstępny program konferencji:

BLOK I. Surowiec drzewny – problemy obrotu, klasyfikacji i oceny.
1. Nowy polski system sprzedaży drewna wchodzi w życie. Rozwiązania na dziś i na jutro(DGLP, W-wa).
2. Zmiany w klasyfikacji i pomiarze drewna okrągłego. Niemcy: Rewolucyjny projekt rozwiązań zmieniających zasady oceny drewna iglastego i liściastego wejdzie w życie. (R.Motała, Stora Enso)
3. Zmiany w klasyfikacji i pomiarze drewna okrągłego Polska: W 2013r. wejdą w życie nowe warunki techniczne zmieniające zasady klasyfikacji drewna wielkowymiarowego w kłodach. Prezentacja rozwiązań i ocena ich skutków (DGLP W-wa).
4. Zagospodarowanie drewna pochodzącego z wiatrołomów - problemy oceny przydatności i praktycznej klasyfikacji. (A.Noskowiak, Instytut Technologii Drewna, Poznań)
5. Program Legalności Pochodzenia Drewna spoza UE obejmie Polskę w 2013r. Prezentacja nowych przepisów i omówienie potencjalnych skutków dla przedsiębiorców. (P.Sroczyński, Det Norske Veritas Business Assurance Poland Sp. z o.o.)
6. Można w Polsce zwiększyć podaż drewna. Niewykorzystana rola przemysłu w ustalaniu planów urządzania lasu. (R.Jaszczak, Katedra Urządzania Lasu UP Poznań,)

BLOK II. Ogień w tartaku – jak się zabezpieczyć?
1. Ubezpieczenia tartaku od ognia – możliwości i ograniczenia. ( S.Bajczyk, DB Negocjator)
2. Możliwości zwiększania bezpieczeństwa ogniowego w tartakach (SUPO Cerber Sp. z o.o.)

BLOK III. Nowości w maszynach, urządzeniach i technologiach.
1. Linie profilujące do krótkich kłód firmy LINCK (LINCK Niemcy).
2. Technika dla tartaków firmy DŘEVOSTROJ ČKNE a. s. – najnowsze wdrożenia (DŘEVOSTROJ ČKNE Rep. Czeska)
3. Nowe rozwiązania firmy EWD (Esterer WD GmbH, Niemcy)
4. Prezentacja rozwiązań firmy LIMAB (Christian Tellvik LIMAB, Jacek Kubiak PFZ)

Zainteresowani udziałem w konferencji mogą kontaktować się z Biurem Izby:
tel. 61 8224752,
fax 61 8492468,
e-mail pigpd@drewno.pl


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Nie wiele nowego, więcej reklamy jak pożytku moim skromnym zdaniem.

Nasz przemysł drzewny jest znacznie zacofany w stosunku do Europy.Brak konkretów w normalizacji, zastosowaniu ustaw i wymogów w produkcji i obrocie. Fatalne zasady zastosowania drewna w budownictwie, zdecydowana większość materiałów nie spełnia żadnych wymogów ustawowych no i jak wszyscy wiemy miliony m3 rocznie na czarno w obrocie. W taki sposób nigdy się w Polsce nie rozwinie na skalę potrzeb branża budowlana ponieważ materiały, świadomość i brak fachowości w zdecydowanej większości są po prostu jak sprzed 50 lat. Brak kontroli nad produkcją i obrotem drewna, jego prawidłowym zastosowaniem zgodnie z normami doprowadza do upadku branżę budowlaną z zastosowaniem drewna , w innych krajach UE gdzie jest notowany wzrost zapotrzebowania na drewno w budownictwie wszystkie wymogi jakości, certyfikacji i odpowiedzialności są na porządzku dziennym.
Jeżeli to się nie zmieni nic się nie zmieni a jakość i szara strefa będa dyktować i tworzyć to co musi być zmienione.To nie jest moje osamotnione zdanie a kto działa w tej branży dlużej i zna realia to potwierdzi .Państwo,instytucje odpowiedzialne za ten problem sa w stanie śpiączki jak to zresztą w naszym kraju jest standardem.

Adam [101]Odpowiedz na ten komentarz2012-09-28 10:17:56

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA