/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Meble Emilia sprzedane za 115 mln zł

MSP

Autor:
Źródło: MSP
Data: 2012-09-21


Minister Skarbu Państwa Mikołaj Budzanowski podpisał 20 września umowę prywatyzacyjną spółki Meble Emilia. Nowy inwestor zobowiązał się do zapewnienia spółce finansowania na poziomie co najmniej 5 mln zł w ciągu najbliższego roku.

Minister Skarbu Państwa Mikołaj Budzanowski podpisał umowę prywatyzacyjną spółki Meble EmiliaMinister Skarbu Państwa Mikołaj Budzanowski podpisał umowę prywatyzacyjną spółki Meble EmiliaFot. MSP

Inwestor, spółka Martlet Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (podmiot, którego jedynym udziałowcem jest działający w branży deweloperskiej GRIFFIN TOPCO II S. ŕ r. l. z siedzibą w Luksemburgu) nabył 221.000 udziałów spółki Meble Emilia Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie za łączną kwotę 115,141 mln zł. Pakiet udziałów stanowiących 85% kapitału zakładowego spółki został wyceniony tym samym na 521 zł za jeden udział.

Inwestor zobowiązał się w umowie, że w okresie 12 miesięcy od dnia jej podpisania zapewni spółce finansowanie, w kwocie co najmniej 5 mln zł. Ponadto w wyniku negocjacji z przedstawicielami pracowników podpisał z organizacjami związkowymi pakiet socjalny.

Spółka Meble Emilia prowadzi działalność w dwóch obszarach: handlu detalicznego meblami oraz wynajmu powierzchni posiadanych nieruchomości. Prowadzona przez spółkę sieć handlowa skupia salony meblowe zlokalizowane w Warszawie oraz okolicach. W skład jej aktywów wchodzi szereg nieruchomości atrakcyjnych z punktu widzenia deweloperskiego. Spółka jest m.in. właścicielem pawilonu przy ul. Emilii Plater w Warszawie, który został wynajęty na potrzeby Muzeum Sztuki Nowoczesnej na okres czterech lat.

Liczba wyświetleń: 2704


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA