/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Meble Emilia sprzedane za 115 mln zł

MSP

Autor:
Źródło: MSP
Data: 2012-09-21


Minister Skarbu Państwa Mikołaj Budzanowski podpisał 20 września umowę prywatyzacyjną spółki Meble Emilia. Nowy inwestor zobowiązał się do zapewnienia spółce finansowania na poziomie co najmniej 5 mln zł w ciągu najbliższego roku.

Minister Skarbu Państwa Mikołaj Budzanowski podpisał umowę prywatyzacyjną spółki Meble EmiliaMinister Skarbu Państwa Mikołaj Budzanowski podpisał umowę prywatyzacyjną spółki Meble EmiliaFot. MSP

Inwestor, spółka Martlet Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (podmiot, którego jedynym udziałowcem jest działający w branży deweloperskiej GRIFFIN TOPCO II S. ŕ r. l. z siedzibą w Luksemburgu) nabył 221.000 udziałów spółki Meble Emilia Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie za łączną kwotę 115,141 mln zł. Pakiet udziałów stanowiących 85% kapitału zakładowego spółki został wyceniony tym samym na 521 zł za jeden udział.

Inwestor zobowiązał się w umowie, że w okresie 12 miesięcy od dnia jej podpisania zapewni spółce finansowanie, w kwocie co najmniej 5 mln zł. Ponadto w wyniku negocjacji z przedstawicielami pracowników podpisał z organizacjami związkowymi pakiet socjalny.

Spółka Meble Emilia prowadzi działalność w dwóch obszarach: handlu detalicznego meblami oraz wynajmu powierzchni posiadanych nieruchomości. Prowadzona przez spółkę sieć handlowa skupia salony meblowe zlokalizowane w Warszawie oraz okolicach. W skład jej aktywów wchodzi szereg nieruchomości atrakcyjnych z punktu widzenia deweloperskiego. Spółka jest m.in. właścicielem pawilonu przy ul. Emilii Plater w Warszawie, który został wynajęty na potrzeby Muzeum Sztuki Nowoczesnej na okres czterech lat.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz