/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Eko-Las 2012 - największe targi leśne w Polsce

Drewno.pl

Autor: oprac. dja
Źródło: Drewno.pl
Data: 2012-09-18


50 tys. m2 przestrzeni targowej, ponad 5,5 tys. gości, 130 wystawców - tak w liczbach przedstawiają się tegoroczne Targi Gospodarki Leśnej, Przemysłu Drzewnego i Ochrony Środowiska Eko-Las, które odbyły się w dniach od 6-8 września w Mostkach k. Świebodzina.

Targi Eko-Las 2012Targi Eko-Las 2012Fot. Drewno.pl

W ramach bogatej oferty targowej zaprezentowano m.in. narzędzia, maszyny, urządzenia do pozyskiwania, zrywki i transportu drewna, środki ochrony lasu, pojazdy i środki łączności, odzież ochronną i sorty mundurowe, instrumenty pomiarowe, maszyny i urządzenia dla przemysłu drzewnego i tartacznego, a także wyroby z drewna.
Podczas największych w Polsce targów techniki leśnej można było nie tylko zapoznać się z aktualną ofertą maszyn i urządzeń wykorzystywanych w gospodarce leśnej (hodowla, pozyskanie, zrywka, transport), ale również zobaczyć wiele z nich w trakcie pracy. Oprócz maszyn wystawcy prezentowali m.in. instrumenty pomiarowe, środki ochrony lasu, odzież ochronną i wyposażenie BHP.

Zobacz relację wideo

W ciągu trzech dni ekspozycje 130 wystawców z Austrii, Czech, Kataru, Niemiec, Słowacji, Szwecji, Włoch oraz Polski obejrzało ponad 5,5 tys. gości z Polski i zagranicy. - Na targi leśne w Klagenfurcie mamy ponad 500km, do Świebodzina 50 - mówili goście z Niemiec. Wśród odwiedzających targi fachowców obecni byli przedstawiciele przedsiębiorstw i zakładów usług leśnych, pracownicy Lasów Państwowych, wydziałów gospodarki komunalnej urzędów miast i gmin, przedsiębiorstw energetycznych czy dyrekcji dróg publicznych. 
Wyjątkowa powierzchnia wystawowa zlokalizowana na terenach leśnych pozwala na przygotowanie pokazów pracy maszyn. W rzeczywistych warunkach działania można było zobaczyć m.in. pozyskanie drewna realizowane przez harwestery, transport kłód realizowany przez forwardery czy pracę rębaków do drewna i biomasy.
Targom towarzyszyły seminaria i wykłady przygotowane w ramach VII Forum Leśnego Człowiek - Las - Drewno organizowanego przez Polskie Towarzystwo Leśne. Tematami poruszanym podczas Forum były m.in.: formy realizacji prac leśnych z punktu widzenia poszczególnych grup zawodowych, nowe techniki i technologie w pracach leśnych a także leśnictwo i gospodarka przestrzenna. Portal Drewno.pl był partnerem medialnym panelu dyskusyjnego "Biomasa leśna do celów energetycznych. Istotny produkt gospodarki leśnej?". Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo z tego wydarzenia >>>
W trakcie targów odbyło się również seminarium "Bezpieczeństwo pracy w gospodarce leśnej - aspekty prawne i uwarunkowania technologiczne".
Podczas pierwszego dnia Forum wręczono Złote Medale MTP. W tym roku otrzymało je sześć produktów (sprawdź listę laureatów >>>). Do 8 października można oddawać głosy w w plebiscycie na najlepszy produkt wybrany przez konsumentów. Głosować można na stronie www.zlotymedal.mtp.pl.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz