/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Halex - krzesła, ławy, stoły - Specjaliści od funkcjonalnych rozwiązań

Halex

Autor: Małgorzata Wnorowska
Źródło: Halex
Data: 2012-09-08


Rok jubileuszowy 25-lecia istnienia firmy Halex to jednocześnie rok wielu zmian, wprowadzanych innowacji, i - pomimo kryzysu - pobijanych kolejnych rekordów sprzedaży krzeseł, stołów i ław. Gdzie tkwi tajemnica sukcesu tego polskiego producenta?

Nowoczesne maszyny sterowane numerycznie to podstawa precyzyjnej obróbki elementów stołów i krzeseł. W firmie Halex trwają kolejne inwestycje w tego typu maszyny.Nowoczesne maszyny sterowane numerycznie to podstawa precyzyjnej obróbki elementów stołów i krzeseł. W firmie Halex trwają kolejne inwestycje w tego typu maszyny.Fot. Halex

- Pomimo 25 lat istnienia na rynku, pomimo zwielokrotnienia w tym czasie produkcji, wprowadzenia najnowszej technologii, firma Halex wciąż pozostaje wierna ideom rzemiosła - mówi Henryk Tatkowski, właściciel przedsiębiorstwa z Elbląga. - Pierwsze stoły i krzesła wykonywałem osobiście i dziś także osobiście uczestniczę w każdym etapie produkcji, choć polega to głównie na konsultowaniu projektów ze sztabem specjalistów pracujących w firmie.

Nowoczesne technologie
Halex to dziś doskonale rozpoznawana marka krzeseł, stołów i ław produkowanych w elbląskim zagłębiu meblowym, w nowoczesnym zakładzie wyposażonym w najnowsze włoskie i niemieckie technologie. W stolarni unosi się zapach litego drewna, z którego na sterowanych numerycznie obrabiarkach powstają elementy ekskluzywnych kolekcji krzeseł i stołów. To tu już wkrótce zamontowane zostaną nowe maszyny, a właściwie roboty do produkcji krzeseł. W kolejnym dziale formatowane są płyty wiórowe i sklejki, z których powstaną siedziska krzeseł czy blaty stołów. W szwalni artystyczny nieład. Właśnie dotarła nowa kolekcja tkanin - bogactwo kolorów, wzorów i struktur - nad którą dyskutuje grupa osób wdrażająca projekt nowych krzeseł tapicerowanych. Wśród nich właściciel Henryk Tatkowski i jego córka Aleksandra, z pasją wdrażająca nowe pomysły w firmie.

Specjaliści
- Siła naszej marki tkwi w specjalizacji, w doprowadzaniu do perfekcji jednej dziedziny jaką jest produkcja krzeseł, stołów i ław - mówi Aleksandra Tatkowska, dyrektor ds. marketingu. - Dlatego nasz rozwój opieramy głównie na inwestycjach w innowacyjność produktową tej grupy wyrobów niż poszerzanie asortymentu o inne rodzaje mebli.

Idealne krzesło - jej zdaniem - to największe wyzwanie dla producenta. Jest jak tworzenie miniaturowej konstrukcji architektonicznej, która musi być idealnie wyważona, precyzyjnie zbudowana z dbałością o każdy szczegół, dając gwarancję stabilności i trwałości użytkowania. - A wszystko to spaja wizja projektanta, który w każdą kolekcję tchnie szczyptę designu połączoną z regułami tworzenia sztuki użytkowej - dodaje projektant Michał Pawłowicz.

Halex ma w swojej ofercie zarówno popularne kolekcje krzeseł i stołów wykonanych z płyt laminowanych i fornirowanych, jak i ekskluzywne serie z litego drewna, wykonywane na specjalne zamówienie hoteli, restauracji i prywatnych rezydencji. - Mamy bardzo elastyczny park maszynowy, który pozwala nam realizować w szybkim czasie także krótkie serie na indywidualne zamówienie klienta - mówi Aleksandra Tatkowska.

Funkcjonalne rozwiązania
Innowacyjność produktowa firmy przejawia się w wielu ciekawych rozwiązaniach wprowadzanych m.in. do mechanizmów rozkładania stołów czy podnoszenia ław. - Projektując nowe konstrukcje zawsze mamy na uwadze funkcjonalność mebla i specyfikę jego użytkowania - mówi Henryk Tatkowski. - W Polsce wciąż dominują mieszkania o stosunkowo niewielkim metrażu pomieszczeń. Jednocześnie ich mieszkańcy chcą mieć stół, który pomieści na co dzień kilkuosobową rodzinę a od święta także gości.

To właśnie dlatego tak dużą popularnością cieszą się stoły z kolekcji Puerto, Rico, czy Oskar, które złożone zajmują niewiele ponad metr kwadratowy, natomiast po rozłożeniu mogą pomieścić nawet 12 osób, pozostając stabilne i wytrzymałe. Tego typu meble oferowane są zarówno w wersji klasycznej, stylizowanej jak i bardzo nowoczesnej minimalistycznej formie.

Innym, bardzo popularnym meblem są ławy stawiane przy kanapach i fotelach, tworząc kącik wypoczynkowy. Ich wyjątkowa funkcjonalność polega na zastosowaniu specjalnego mechanizmu, który w jednej chwili zmienia niską ławę w tradycyjny stół, powiększany o dodatkowy blat.

Udział w targach
Podczas tegorocznych targów w Ostródzie firma Halex prezentowała najnowsze rozwiązanie z zastosowaniem bardzo prostego i funkcjonalnego systemu podnoszenia ław. - Obecność na targach w Ostródzie oraz w Poznaniu to dla nas bardzo ważny element marketingu - mówi Aleksandra Tatkowska. - Spotkanie z klientami działa jak barometr rynku, pozwala poznać opinie, nastroje, ale też budować nowe relacje. Choć bardzo intensywnie budujemy sieć kontaktów internetowych, również przez media społecznościowe, to jednak zdajemy sobie sprawę, że takie meble jak nasze wciąż wymagają realnych kontaktów z klientem poprzez salony meblowe.

Made in Poland
- Nasze krzesła czy stoły mają już swoją renomę - mówi Henryk Tatkowski. - Od lat współpracujemy z salonami meblowymi w całym kraju, wciąż poszerzając punkty sprzedaży. Dla klientów coraz większe znaczenie ma fakt, że mebel został wyprodukowany w Polsce, że ma etykietę made in Europe. To gwarancja nie tylko wysokiej jakości surowców i wykonania, ale również poszanowania środowiska naturalnego, czy tworzenia miejsc pracy.

Halex - krzesła, ławy, stoły - Specjaliści od funkcjonalnych rozwiązań (Zdjęcia: 7)

Nowoczesne maszyny sterowane numerycznie to podstawa precyzyjnej obróbki elementów stołów i krzeseł. W firmie Halex trwają kolejne inwestycje w tego typu maszyny.W zakładzie produkcyjnym Halex wykorzystywane jest zarówno drewno lite, jak i płyty wiórowe, czy sklejki.Elastyczny park maszynowy, pozwala producentowi realizować w szybkim czasie także krótkie serie na indywidualne zamówienie hoteli, restauracji czy kawiarni.Elastyczny park maszynowy, pozwala producentowi realizować w szybkim czasie także krótkie serie na indywidualne zamówienie hoteli, restauracji czy kawiarni.W szwalni i tapicerni długo testowane są nowe tkaniny zanim zostaną zakwalifikowane do opracowywanego przez projektantów krzesła.W szwalni i tapicerni długo testowane są nowe tkaniny zanim zostaną zakwalifikowane do opracowywanego przez projektantów krzesła.Sztab ludzi pracuje nie tylko nad designem nowych kolekcji, ale również nad rozwiązaniami w zakresie rozkładania stołów czy podnoszenia ław.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz