/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Pożar w fabryce Nowy Styl w Jaśle

Autor: opr. pks
Źródło: PAP
Data: 2012-08-16


Ok. 200 strażaków z 43 jednostek straży pożarnej gasiło pożar w hali produkcyjnej fabryki mebli Nowy Styl w Jaśle jaki wybuchł poniedziałek 13 sierpnia.

Pożar w fabryce Nowy Styl w JaślePożar w fabryce Nowy Styl w JaśleFot. KP PSP JASŁO

Po przybyciu pierwszych jednostek PSP pożarem objęta była część hali produkcyjnej o powierzchni 3,5 tys. m2 oraz dwie linie galwaniczne. Płomienie wydostawały się na zewnątrz przez bramę wjazdową na halę oraz konstrukcję dachu. Panowało duże zadymienie i wysoka temperatura. Podczas prowadzenia działań wewnątrz hali produkcyjnej dużym zagrożeniem były wydobywające się opary substancji wykorzystywanych w procesie technologicznym oraz spadające palące się elementy pokrycia dachu (papa, lepik).

-Spłonęło m.in. kilka wanien z tworzyw sztucznych służących do galwanizacji elementów metalowych mebli, wyposażenie, ocieplenie budynku, zadaszenie. Pozostały ściany. - poinformował PAP zastępca komendanta straży pożarnej w Jaśle Bogdan Ziemba.

Na szczęście nie ma poszkodowanych. Na razie nie są znane przyczyny pożaru oraz straty, jakie spowodował ogień. Trwa również szacowanie szkód.

Pożar w fabryce Nowy Styl w Jaśle (Zdjęcia: 2)

Pożar w fabryce Nowy Styl w JaślePożar w fabryce Nowy Styl w Jaśle

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz