/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Bioenergia Invest liczy na wzrost popytu

Autor: opr. dja
Źródło: PAP
Data: 2012-08-14


Bioenergia Invest, spółka działającą w branży biomasy rolniczej, liczy na znaczący wzrost popytu.

Tegoroczne zbiory słomy będą znacznie lepsze niż w latach ubiegłychTegoroczne zbiory słomy będą znacznie lepsze niż w latach ubiegłychFot. Drewno.pl

Podstawowym obszarem działalności spółki jest organizowanie produkcji i dystrybucji brykietu i peletu ze słomy i trocin na potrzeby elektrowni stosujących technologię współspalania biomasy z węglem oraz produkcja energii ze źródeł odnawialnych. Bionergia Invest jest spółką zależną Ursus SA (dawniej POL-MOT Warfama SA).

Model działania firmy polega na kupnie kompletnych linii produkcyjnych wytwarzanych przez URSUS i wydzierżawianiu ich klientom, którzy mają możliwość zorganizowania minimum 6.000 ton słomy w skali roku. Spółka gwarantuje odbiór brykietu i dostawy do elektrowni, pełny nadzór techniczny i serwis urządzeń,pomaga swoim klientom służąc własnymi doświadczeniami w organizacji zbioru słomy, jej składowaniu i produkcji brykietu i peletu. Według informacji podanych na stronie internetowej Bionergia Invest dysponuje ponad 20 liniami produkcyjnymi.

W I kw. Bioenergia wygenerowała 0,25 mln zł straty netto, po pierwszym półroczu zyski spółki znajdują się w okolicach zera. W II półroczu firma planuje wygenerować zysk.

-Ten rok jest bardzo dobry jeżeli chodzi o żniwa, w zeszłym roku z jednego hektara zbierana była średnio 1 tona słomy, w tym roku było to prawie 5 ton. Ten rok powinien być dla Bioenergii dobry. Po I półroczu spółka jest w okolicach zera, zero plus jeżeli chodzi o wyniki, a III i IV kw. będą bardzo pozytywne
- powiedział Karol Zarajczyk, wiceprezes zarządu URSUS SA.

Zarajczyk dodał, że Bioenergia może być beneficjentem nowej ustawy o odnawialnych źródłach energii. - Czekamy na nową ustawę o OZE, z tego co widać na tę chwilę, to Bionenergia wpisuje się doskonale. Jest producentem biomasy agro, która jest niezbędna do wypełnienia norm przez elektrownie. W tej chwili spółka jest przygotowana na produkcję 150 tys. ton biomasy rocznie, czekamy na dobre żniwa i uruchomienie kotłów na biomasę w wielu elektrowniach w 2013r. Przewidujemy, że wtedy pojawi się naprawdę duży popyt - powiedział.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz