/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

6. Międzynarodowy Plener Rzeźbiarski Puszcza Zielonka

Autor: Julia Kaczmarczyk–Piotrowska
Źródło: MGOKiR Murowana Goślina
Data: 2012-08-14


W dniach 2 do 12 września po raz szósty odbędzie się w Pławnie Międzynarodowy Plener Rzeźbiarski Puszcza Zielonka 2012, tym razem organizowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie. Jest to jedyna tego typu impreza organizowana w Wielkopolsce.

Od 2 do 12 września kilkunastu artystów z: Anglii, Ghany, Hiszpanii, Holandii Francji, Tajlandii, i Polski podejmie temat Połączenie – tworząc prace w drewnie pochodzącym z okolicznych lasów.

Wzorem poprzednich lat w trakcie pleneru odbędą się warsztaty, podczas których dzieci i młodzież zmierzą się z materiałem rzeźbiarskim oraz zapoznają się z pracą artystów.

Podsumowaniem pleneru będzie wystawa, której wernisaż odbędzie się 11 września 2012r. (wtorek) o godz. 17.00 w Hoteliku Rozmaitości (Pławno 17, gmina Murowana Goślina).

Tradycją spotkań stało się sadzenie drzewka upamiętniającego plener podczas każdej wystawy. W czasie poprzednich plenerów, w których udział wzięli artyści z: Austrii, Belgii, Białorusi, Francji, Holandii, Izraela, Niemiec, Szkocji, Ukrainy, Nowej Zelandii i Polski, powstało ponad kilkadziesiąt rzeźb. Rzeźby znalazły swoich odbiorców, część z nich można zobaczyć na stałej wystawie w Bibliotece Publicznej w Murowanej Goślinie. Kolekcja prac poplenerowych w przyszłości zaowocuje stworzeniem Parku Sztuki w Pławnie.

Prace artystów pokazywane są również poza miejscem pleneru, dzięki czemu docierają one do szerokiego grona odbiorców. Do tej pory wystawy odbyły się: w Murowanej Goślinie, w Muzeum Zamek Górków w Szamotułach, na Poznańskiej Malcie, w Palmiarni Poznańskiej oraz trzykrotnie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W styczniu 2011 roku wystawę fotografii rzeźb mogli zobaczyć mieszkańcy Yvetot we Francji.

9 września 2012 roku w Ogrodzie Botanicznym w Poznaniu będzie można zobaczyć wielkoformatowe zdjęcia rzeźb oraz kilka rzeźb uczestników poprzednich plenerów.

Każdego roku wydawany jest katalog, zawierający informacje dotyczące artystów oraz zdjęcia powstałych rzeźb. Inicjatorem, kuratorem oraz uczestnikiem pleneru jest Grażyna Szymała – Wołyńska.

Współorganizatorem jest Komitet Partnerski Ziemi Goślińskiej. Przedsięwzięcie realizowane jest przy wsparciu finansowym Gminy Murowana Goślina.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz