/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Gęstość drewna ma znaczenie - kantówka 600 kg/m3 firmy DLH Poland 

Autor:
Źródło: DLH Poland
Data: 2012-08-10


Wraz z rosnącymi oczekiwaniami odbiorców indywidualnych wzrastają wymagania wobec jakości drewna używanego do produkcji profili okiennych. Przy wyrobie ram szczególne znaczenie ma gęstość drewna, dlatego firma DLH Poland wprowadziła do swojej oferty 2 nowe gatunki o ciężarze właściwym przekraczającym 600 kg/m3.

Kantówka mahoń afrykańskiKantówka mahoń afrykańskiFot. DLH Poland


Do niedawna do produkcji okien drewnianych w Polsce używano prawie wyłącznie rodzimych gatunków drewna o ciężarze właściwym 350-400 kg/m3, a jedynym dostępnym egzotycznym gatunkiem było Meranti. Przenikające do Polski trendy zachodnioeuropejskie i rosnąca świadomość odbiorców indywidualnych wymuszają nowe standardy jakościowe w produkcji stolarki okiennej. Wychodząc naprzeciw potrzebom tego sektora firma DLH Poland, lider w imporcie drewna egzotycznego, poszerzyła swoją ofertę kantówki o 2 nowe gatunki, których gęstość przekracza 600 kg/m3: Mahoń afrykański oraz Meranti/Gerutu. Tym samym, razem z Dębem, w ofercie znajdują się już 3 pozycje towarowe spełniające wysokie kryteria gęstości.

Nowe standardy w branży stolarki okiennej
Obserwując europejskie trendy w branży okiennej, można zauważyć znaczący wzrost wymagań względem wytrzymałości drewna konstrukcyjnego stosowanego do produkcji okien. W niektórych krajach, jak choćby w Holandii czy Belgii stosowanie kantówki 600 kg/m3 to standard, ponieważ okno w myśl obowiązujących tam przepisów, uważane jest za część konstrukcyjną budynku. Na polskim rynku jeszcze do niedawna wybór kantówki  klejonej o tak wysokich parametrach sprowadzał się do dębu i wyselekcjonowanej z typowej 450 kg/m3 kantówki Meranti. Aktualnie nowe trendy przenikają również do Polski. Klienci coraz częściej pytają o jakość drewna, co wymusza na producentach stosowanie wytrzymalszych surowców, również dedykowanych wymagającym realizacjom. W odpowiedzi na rosnące potrzeby odbiorców zarówno polskich, jak i zagranicznych, firma DLH Poland dostarcza szlachetne rodzaje drewna klejonego o gęstości przekraczającej 600 kg/m3

- Jednym z kryteriów oceny parametrów drewna przeznaczonego do produkcji stolarki otworowej jest jego gęstość To właśnie od niej zależą takie czynniki jak: wytrzymałość mechaniczna (trwałość) i parametry techniczne. Zastosowanie klejonki o gęstości 600 kg/m3 daje możliwość wstawiania ciężkich, grubych, ciepłych i antywłamaniowych pakietów szybowych. Gwarantuje to stabilność i sztywność profilu, a także pewniejsze montowanie okuć. Doskonale w takich realizacjach sprawdza się drewno egzotyczne, ze względu na zwiększoną twardość, naturalne olejki w porównaniu do gatunków krajowych. Dlatego też  oferta DLH Poland została poszerzona o 2 nowe gatunki drewna egzotycznego Mahoń afrykański, Meranti / Gerutu
– mówi Maciej Mazur Product Manager w firmie DLH Poland.

Kantówka o masie 600 kg/m3 w ofercie DLH Poland:

Mahoń afrykański
Z tego odpornego i trwałego na zniszczenia mechaniczne i korozję biologiczną drewna pozyskiwana jest kantówka jednorodna kolorystycznie, praktycznie czterostronnie czysta bez żadnych wad, z układem słoja nazywanym potocznie „pasiakiem”. O wyjątkowości tego drewna świadczy łatwość z jaką pozyskuje się elementy długie, nawet do 4,2 m - w zasadzie niedostępne dla żadnego innego gatunku. Jest to surowiec doskonały do produkcji wielkowymiarowych i ekskluzywnych okien.

Meranti / Gerutu
Gatunek ten o klasie odporności 2-3 jest jednym z najpopularniejszych surowców egzotycznych wykorzystywanych w produkcji okien. Jest to gęste, zwarte i jednorodne kolorystycznie drewno, pozbawione wielu cech typowych dla meranti w niższych klasach jakości. Jasny i stonowany kolor pozwala na uzyskanie praktycznie dowolnej barwy z szerokiego wachlarza odcieni farb wodnych w tym, szczególnie modnych w ostatnim czasie, kolorów jasnych.

Dąb
Pozyskiwany na terenach Europy Wschodniej oraz na kontynencie amerykańskim jest swoistym „królem” wśród dostępnych rodzajów kantówek. Szczególnie polecany jest do produkcji okien przeznaczonych do zabytkowych obiektów, jak również do stylizowanych dworków. Dąb spełniający z nawiązką wymóg 600 kg/m3 pomimo wymagającej obróbki jest gatunkiem szeroko rozpoznawalnym i chętnie stosowanym.

***
DLH Poland jest częścią DLH Group, światowego dostawcy drewna i produktów drewnopochodnych. Powstała w 1990 roku jako firma eksportująca drewno i w krótkim czasie stworzyła wielopunktową sieć sprzedaży. Posiadając własne punkty dystrybucji, własne magazyny oraz zespół kompetentnych handlowców DLH Poland stała się absolutnym liderem w imporcie i dystrybucji drewna egzotycznego. DLH Poland to aktualnie 10 placówek zlokalizowanych w największych polskich aglomeracjach. Pozycję lidera przyjmuje jako wyzwanie do dalszej ekspansji i rozwoju. Głównym celem DLH Poland jest zadowolenie wszystkich klientów i kontrahentów. Firma stale poszerza swoją ofertę, aby dla potencjalnych odbiorców była najbardziej atrakcyjna jakościowo i cenowo.
Firma DLH Poland troszczy się o środowisko naturalne i zrównoważony rozwój. Posiada certyfikat FSC CoC (Łańcucha Kontroli Pochodzenia Produktu), gwarantującego, że drewno w produktach DLH Poland oznaczonych logo FSC pochodzi z dobrze zarządzanych lasów i innych źródeł kontrolowanych.

Gęstość drewna ma znaczenie - kantówka 600 kg/m3 firmy DLH Poland  (Zdjęcia: 3)

Kantówka mahoń afrykańskiKantówka merantiKantówka dąb

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz