/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Meble Emilia: Parafowanie projektu umowy sprzedaży

MSP

Autor: oprac. pks
Źródło: MSP
Data: 2012-08-10


Ministerstwo Skarbu Państwa poinformowało, że w ramach prowadzonego w trybie negocjacji podjętych na podstawie publicznego zaproszenia procesu prywatyzacji Meble Emilia Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie parafowano projekt sprzedaży udziałów spółki.

Należący do Meble Emilia budynek przy ul. NowogrodzkiejNależący do Meble Emilia budynek przy ul. NowogrodzkiejFot. MSP

Wyłączność negocjacyjna udzielona została spółce GRIFFIN TOPCO II S. à r. l. z siedzibą w Luksemburgu. Potencjalny inwestor oraz przedstawiciele pracowników spółki Meble Emilia w terminie do dnia 24 sierpnia 2012r. będą mogli uzgodnić warunki pakietu socjalnego.

MSP sprzedaje 85% udziałów w spółce. Pozostałe 15% udziałów przysługuje jako premia prywatyzacyjna uprawnionym pracownikom spółki. Obecne zatrudnienie w Meble Emilia to 158 osób.

Według naszej wiedzy inwestor działa w branży deweloperskiej i nie posiada doświadczenia w handlu meblami. Przyczyna zainteresowania spółką, to należące do niej nieruchomości zlokalizowane m.in. w centrum Warszawy. 

W grudniu 2011 roku, z powodu braku chętnych, nie odbył się przetarg publiczny na udziały w spółce ogłoszony przez Skarb Państwa. Cena minimalna w przetargu ustalona była na ponad 172,278 mln zł.

Meble Emilia prowadzi działalność w zakresie sprzedaży detalicznej mebli oraz wynajmu powierzchni magazynowych i biurowych. Spółka prowadzi 13 salonów meblowych o łącznej powierzchni 17,5 tys. m2 zlokalizowanych głównie w Warszawie oraz w miastach sąsiednich, z czego 9 obiektów jest własnością spółki (ok. 15.000 m2 zlokalizowanych m.in. w Warszawie przy ul. Emilii Plater, ul. Cybernetyki).


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA