/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Hamech: Zaproszenie do sprzedaży spółki w trybie negocjacji

Autor:
Źródło:
Data: 2012-08-08


Minister Skarbu Państwa ogłosił zaproszenie do negocjacji w sprawie nabycia udziałów spółki Zakłady Mechaniczne Hamech Sp. z o.o. z siedzibą w Hajnówce.

Budynki produkcyjne ZM HamechBudynki produkcyjne ZM HamechFot. MSP

Do sprzedaży wystawione zostało 51.000 udziałów stanowiących 85% kapitału zakładowego spółki. Pozostałe 15% przysługiwać będzie nieodpłatnie uprawnionym pracownikom spółki.

To szósta próba sprzedaży spółki. W ostatniej, MSP próbowało sprzedać udziały spółki w trybie aukcji przy cenie wywoławczej wynoszącej 3,014 mln zł. Aukcja została odwołana ze względu na brak ofert.

Spółka posiada 50-letnie doświadczenie w produkcji maszyn i urządzeń przeznaczonych głównie dla przemysłu drzewnego, meblarskiego i leśnictwa. Specjalizuje się w produkcji suszarń (od małych do wielkogabarytowych), parzelni oraz komór do termicznej modyfikacji drewna. Produkuje również ekologiczne urządzenia energetyczne do spalania trocin i zrębek drewna (przedpaleniska, kotły) oraz kompletne wyposażenia kotłowni (systemy magazynowania i podawania paliwa, cyklony, kominy oraz urządzenia sterujące tymi systemami). Uzupełnieniem oferty handlowej firmy są obtaczarki do drewna i kabiny lakiernicze.

Ze względu na produkcję dóbr inwestycyjnych, często dla konkretnego klienta, spółka pracuje w oparciu o jednorazowe szczegółowe kontrakty z inwestorami. ZM HAMECH działa na rynku krajowym i zagranicznym. Udział eksportu w sprzedaży stanowi od 35 do 40%, a główne kierunki dostaw to: Europa Wschodnia i Środkowa oraz USA. Kraje, w których z powodzeniem pracują wyprodukowane w zakładzie wyroby to m.in.: Rosja, USA, Anglia, Niemcy, Kanada, Litwa, Łotwa, Białoruś, Ukraina, Czechy, Słowacja, Dania, Chorwacja, Słowenia.

W 2011r. spółka uzyskała przychody ze sprzedaży w wysokości 12,845 mln zł (2010: 9,782 mln zł) i osiągnęła zysk netto na poziomie 0,169 mln zł (2009: strata 1,317 mln zł). Na koniec ubiegłego roku ZM Hamech zatrudniał 140 pracowników.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA