/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Hamech: Zaproszenie do sprzedaży spółki w trybie negocjacji

Autor:
Źródło:
Data: 2012-08-08


Minister Skarbu Państwa ogłosił zaproszenie do negocjacji w sprawie nabycia udziałów spółki Zakłady Mechaniczne Hamech Sp. z o.o. z siedzibą w Hajnówce.

Budynki produkcyjne ZM HamechBudynki produkcyjne ZM HamechFot. MSP

Do sprzedaży wystawione zostało 51.000 udziałów stanowiących 85% kapitału zakładowego spółki. Pozostałe 15% przysługiwać będzie nieodpłatnie uprawnionym pracownikom spółki.

To szósta próba sprzedaży spółki. W ostatniej, MSP próbowało sprzedać udziały spółki w trybie aukcji przy cenie wywoławczej wynoszącej 3,014 mln zł. Aukcja została odwołana ze względu na brak ofert.

Spółka posiada 50-letnie doświadczenie w produkcji maszyn i urządzeń przeznaczonych głównie dla przemysłu drzewnego, meblarskiego i leśnictwa. Specjalizuje się w produkcji suszarń (od małych do wielkogabarytowych), parzelni oraz komór do termicznej modyfikacji drewna. Produkuje również ekologiczne urządzenia energetyczne do spalania trocin i zrębek drewna (przedpaleniska, kotły) oraz kompletne wyposażenia kotłowni (systemy magazynowania i podawania paliwa, cyklony, kominy oraz urządzenia sterujące tymi systemami). Uzupełnieniem oferty handlowej firmy są obtaczarki do drewna i kabiny lakiernicze.

Ze względu na produkcję dóbr inwestycyjnych, często dla konkretnego klienta, spółka pracuje w oparciu o jednorazowe szczegółowe kontrakty z inwestorami. ZM HAMECH działa na rynku krajowym i zagranicznym. Udział eksportu w sprzedaży stanowi od 35 do 40%, a główne kierunki dostaw to: Europa Wschodnia i Środkowa oraz USA. Kraje, w których z powodzeniem pracują wyprodukowane w zakładzie wyroby to m.in.: Rosja, USA, Anglia, Niemcy, Kanada, Litwa, Łotwa, Białoruś, Ukraina, Czechy, Słowacja, Dania, Chorwacja, Słowenia.

W 2011r. spółka uzyskała przychody ze sprzedaży w wysokości 12,845 mln zł (2010: 9,782 mln zł) i osiągnęła zysk netto na poziomie 0,169 mln zł (2009: strata 1,317 mln zł). Na koniec ubiegłego roku ZM Hamech zatrudniał 140 pracowników.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz