/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Solidny dach to podstawa - Prace dekarskie z płytą MFP

Pfleiderer Grajewo

Autor:
Źródło: Pfleiderer Grajewo
Data: 2012-08-05


Prace dekarskie są wykonywane w trudnych warunkach, a każdy błąd w ich wykonaniu czy wybór nieodpowiedniego materiału może odbijać się bardzo niekorzystnie na solidności dachu, jego właściwościach izolacyjnych, a w dalszej konsekwencji na kosztach eksploatacji budynku. Późniejsze usunięcie takich błędów jest trudne, czasochłonne i kosztowne.

Deskowanie płytą MFP oszczędza czas i materiałDeskowanie płytą MFP oszczędza czas i materiałFot. Pfleiderer

Biorąc pod uwagę wszystkie wyżej wymienione czynniki warto jako materiał do wykonania sztywnych poszyć dachowych zastosować płyty MFP®. Za ich wykorzystaniem przemawia ich wytrzymałość, odporność na wilgoć, a także inne parametry. Płyty nie tylko są doskonałym izolatorem akustycznym, co sprawdza się np. podczas ulewnych nocy, ale również zapewniają skuteczną izolację termiczną. Dzięki swojej gęstości płyta o grubości 12mm jest lepszym izolatorem ciepła niż cegła o grubości 11,4 cm. Dom z poszyciem z MFP® jest więc gwarancją spokoju i niższych rachunków za ogrzewanie.

Na jego korzyść MFP® przemawia nie tylko wysoka wytrzymałość, która zapewnia bezpieczeństwo dekarzom podczas pracy, ale również szereg innych cech, istotnych dla powstania profesjonalnie zbudowanego i spełniającego swoje funkcje dachu.

Łatwość montażu płyt pozwala na unikanie błędów budowlanych, które są kosztowne i trudne do naprawienia. Podczas szkoleń dla dekarzy, Mariusz Piszczek, doradca techniczny Pfleiderer zwraca uwagę, że ułożenie poszycia z płyt MFP® zajmuje czterokrotnie mniej czasu niż poszycia z desek, co jest kolejną okazją do oszczędzenia czasu i pieniędzy, które można przeznaczyć na inne elementy budowy. Płyta MFP® dzięki swojej trudnozapalności nie wymaga także dodatkowej impregnacji przeciwogniowej. Zyskujemy więc mniejsze koszty i większe bezpieczeństwo użytkowników.

Dzięki uniwersalności płyty MFP®, sprawdzi się ona idealnie nie tylko jako materiał sztywne poszycie pod pokrycie dachowe. Mniejszych elementów można użyć do wykończenia konstrukcji lukarn czy podbitek dachowych. Płyt MFP® nie trzeba układać w jednym kierunku tak jak dzieje się to w przypadku innych materiałów drewnopochodnych. Swobodne mocowanie, docinanie i układanie pozwala na to, by ekonomicznie wykorzystać całość zakupionego materiału.

Solidny dach to podstawa - Prace dekarskie z płytą MFP (Zdjęcia: 3)

Deskowanie płytą MFP oszczędza czas i materiałZalety płyty MFP jako pokrycia dachowego można wzmocnić przez zastosowanie deskowania dodatkowo ocieplonego styropianemDeskowanie płytą MFP ocieploną styropianem

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA